Sensoplastyka ®

Opis zajęć

Sensoplastyka® to zajęcia ogólnorozwojowe i przestrzeń do nieskrępowanej zabawy dla małych i dużych. To okazja do zanurzenia się w mnogości faktur, tekstur, barw i zapachów z wykorzystaniem bezpiecznych produktów spożywczych. Podczas zajęć stymulujemy wszystkie zmysły i wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym „łatwiej” nam się myśli i sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Podczas zajęć rozwijamy motorykę małą i dużą, pracujemy z różnymi teksturami i na różnych powierzchniach. Bywa mokro, ślisko, czy klejąco. W tych warunkach uczestnicy odkrywają swoje preferencje, a czasem przekraczają własne ograniczenia i pokonują słabości. Dlatego zajęcia korzystnie wpływają na dzieci z nadwrażliwością dotykową, czy zaburzeniami integracji sensorycznej.

Sensoplastyka® to więc nie tylko przestrzeń twórcza, zapraszająca do kreatywnego myślenia i samodzielnej eksploracji świata, ale również optymalny rozwój całego organizmu. Dodatkowo zajęcia działają na uczestników relaksująco i korzystnie wpływają na stan umysłu.

Dając dzieciom swobodę odkrywania zastanej przestrzeni, uwalniamy i rozwijamy potencjał jego kompetencji. Wierzymy, że najmłodsi posiadają wystarczające zasoby, możliwości i zdolności do samodzielnego podejmowania i realizowania wyzwań, znajdowania rozwiązań swoich problemów oraz wybierania sposobów działania.

Na  naszych spotkaniach nie wydajemy poleceń, ale zadajemy pytania, dostrzegamy trudne sytuacje i pokazujemy możliwe drogi reakcji na nie z poszanowaniem woli i granic uczestników. Dzięki temu uczymy współdziałania w zespole, a uczestnicy odkrywają poczucie sprawstwa i umacniają poczucie własnej wartości.

O instruktorze

Nazywam się Weronika Kucharska, z wykształcenia jestem nauczycielem Wychowania Przedszkolnego i trenerem marki Sensoplastyka®. Prowadzę najbardziej brudzące i relaksujące zajęcia kreatywne, podczas których wpieram rozwój sensomotoryczny, poznawczy i rozwój kompetencji przyszłości. Prywatnie mama, miłośnik gór i włóczykij.

Adresaci zajęć

Rodzice/opiekunowie z dziećmi w wieku 6 miesięcy – 5 lat

Harmonogram zajęć

środa, godz. 10.00

Koszt zajęć

120 zł/miesiąc

Zapisy

Tel. 512 687 570

Startujemy we wrześniu 2022!

sensoplastyka.bochnia@gmail.com

Dodatkowe informacje

Na zajęcia przychodzimy w „strojach roboczych”, przeznaczonych do ubrudzenia i z kompletem ubrań na zmianę. Nie używamy tzw. odzieży ochronnej, fartuchów itp.

Galeria zdjęć

Przejdź do treści