Sekcja Szachowa

Opis zajęć

Zajęcia szachowe w Miejskim Domu Kultury w Bochni prowadzone są przez Klub Sportowy Szachownica. Klub ten uczy dzieci i młodzież szachów od blisko 7 lat na terenie Powiatu Wielickiego oraz Bocheńskiego osiągając liczne sukcesy Wszystkie zajęcia odbywają się z podziałem na grupy o różnym poziomie umiejętności. Każdy uczestnik otrzymuje na zajęciach profesjonalny sprzęt do gry oraz zadania taktyczne do rozwiązywania pod okiem certyfikowanego instruktora szachowego. Zajęcia trwają ok. 45 minut z podziałem na teorię oraz praktykę. Dodatkowo w weekendy rozgrywane są turnieje online w których można się sprawdzić w wspólnej rywalizacji często z komentarzem i transmisją na żywo, którą prowadzi instruktor.

O instruktorze

Łukasz Czaplak – Wychowanek klubu MKS Mos Wieliczka. Licencjonowany instruktor z pierwszą kategorią szachową, grający w szachy od 7 roku życia. Odnosił liczne sukcesy na turniejach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Od 2019 roku uczy dzieci i młodzież szachów. Znany z wyjątkowej cierpliwości i ciekawego podejścia do nauki.

Adresaci zajęć

W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci oraz młodzież, a w przypadku większego zainteresowania możliwe jest utworzenie grupy dla dorosłych.

Harmonogram zajęć

Zapraszamy do uczestnictwa w okresie ferii zimowych.

2021/2022

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 16.30 do 19.30 z podziałem na małe grupy.

Czas trwania zajęć w grupie to ok 45 min.

Pomiędzy grupami następuje przerwa, aby zdezynfekować sprzęt oraz wywietrzyć salę.

Koszt zajęć

Dla mieszkańców miasta Bochnia zajęcia są bezpłatne, a dla osób z okolic miasta koszt zajęć wynosi 50 zł brutto za cały miesiąc nauki (45 min w tygodniu + turnieje online)

Zapisy

Zapisy dostępne są na stronie www.szachownica.org.pl w zakładce „Zapisz się”

lub bezpośrednio pod numerem telefonu 518 039 016

Dodatkowe informacje

W obecnej sytuacji jaka panuje w kraju zalecamy maseczki ochronne na zajęciach szachowych oraz zeszyt A4 i długopis/ołówek.

Galeria zdjęć

Zdjęcie promujące Klub Szachownica
Przejdź do treści