RUCH I TANIEC NA STRES: TANIEC ORIENTALNY DLA KOBIET

Opis zajęć

RUCH I TANIEC NA STRES: TANIEC ORIENTALNY DLA KOBIET to zajęcia, które w czasie pandemii mają dwa ważne cele:

  1. CIAŁO I RUCH: zatroszczenie się o własne ciało, jego odczuwanie, wsłuchanie się w nie: czego potrzebuje, jak chce się poruszać – czyli ruch spontaniczny. Ta część zajęć obejmuje elementy terapii poprzez taniec i ruch. Będziemy się starać poszerzać elastyczność i zakres ruchu ciała oraz świadomość bycia w przestrzeni, ponadto wyrabiać wyczucie rytmu, muzyki i prawidłową postawę ciała – wszystko to, żeby przygotować sobie własny „zestaw ratunkowy” na stres.
  2. TANIEC: ten element zajęć obejmuje taniec orientalny na poziomie początkującym, w tym podstawowe elementy i rekwizyty tańca orientalnego i cygańskiego, a następnie zbudowane na nich, proste choreografie. Ćwiczymy techniki tańca w grupie, solowego i improwizacji. Zajęcia łączą dążenie do piękna ruchu tanecznego z miłością do orientalnych rekwizytów tanecznych, strojów, tkanin i biżuterii, które wykorzystujemy do tańca. Ma to nam pomóc zbudować – w dodatku do ruchu spontanicznego – własny, bardzo kobiecy repertuar podstawowych ruchów i gestów tanecznych, który można dalej kreatywnie rozbudowywać i który wspomoże spontaniczność.

Taniec orientalny, popularnie zwany tańcem brzucha, kojarzy się z krajami arabskimi, ale korzenie ma w różnych kobiecych tańcach plemiennych. Zawsze był i jest formą wyrażania piękna i radości w odpowiedzi na muzykę, wymianą pozytywnej energii oraz odkrywaniem pozytywnych aspektów kobiecości – czyli tego, czego nam, kobietom, bardzo potrzeba właśnie teraz.

O instruktorze

Agnieszka Gicala – certyfikowany instruktor tańca ze specjalnością ‘taniec orientalny’ i ‘tańce w kręgu’; od 15 lat tańczy, od ponad 10 lat prowadzi różne kursy tańców dla kobiet w każdym wieku obejmujące taniec orientalny i elementy cygańskiego, kończy studia podyplomowe z arteterapii , ukończyła m.in. kursy: choreoterapii, podstaw terapii tańcem i ruchem, kurs terapii tańcem i ruchem rozwojowy, kurs dot. obrazu ciała i pracy z ciałem i ruchem w emocjach.

Adresaci zajęć

Kobiety w każdym wieku

Harmonogram zajęć

Pierwsze zajęcia: 2 października 2023, godz.18.30

2023

poniedziałki godz. 18.30

Koszt zajęć

bezpłatne

Zapisy

tel. 503 098 513, agicala@onet.pl

Dodatkowe informacje

Potrzebny wygodny strój, mata lub koc/ręcznik

Galeria zdjęć

Przejdź do treści