Sekcja Tańca Orientalnego „AMAR”

Opis zajęć

Taniec orientalny dla kobiet to zajęcia na poziomie początkującym, obejmujące podstawowe elementy i rekwizyty tańca orientalnego i cygańskiego, a następnie zbudowane na nich choreografie. Ćwiczymy techniki tańca w grupie, solowego i improwizacji. Taniec orientalny, popularnie zwany tańcem brzucha, kojarzy się z krajami arabskimi, ale korzenie ma w różnych kobiecych tańcach plemiennych. Zawsze był i jest formą wyrażania
piękna i radości w odpowiedzi na muzykę, wymianą pozytywnej energii oraz odkrywaniem pozytywnych aspektów kobiecości. Staramy się także poszerzać zakres ruchu ciała i świadomość bycia w przestrzeni, wyrabiać wyczucie rytmu, muzyki i prawidłową postawę ciała. Zajęcia łączą dążenie do piękna ruchu tanecznego z miłością do orientalnych rekwizytów tanecznych, strojów, tkanin i biżuterii, które wykorzystujemy do tańca.

O instruktorze

Agnieszka Gicala – tancerka, choreograf i instruktorka tańca orientalnego i tańców w kręgu. Od ponad 10 lat współpracuje z MDK w Bochni; współorganizowała 6 Festiwali Tańca Brzucha i Tańców Kobiecych w Bochni; prowadziła 2 grupy taneczne oraz liczne kursy tańca orientalnego i tańców w kręgu dla kobiet w każdym wieku – w tym sezonie: taniec orientalny dla kobiet.

Adresaci zajęć

Kobiety w każdym wieku

Harmonogram zajęć

poniedziałki godz. 18.00-19.30

Koszt zajęć

bezpłatne

Zapisy

tel. 503 098 513, agicala@onet.pl

Dodatkowe informacje

Potrzebny wygodny strój, mata lub koc/ręcznik

Galeria zdjęć

Przejdź do treści