Chór „Złota Jesień”

Opis zajęć

Chór „Złota Jesień” – powstał w 1993 roku przy Miejskim Domu Kultury w Bochni. Jego założycielem i długoletnim dyrygentem był Franciszek Połoncarz. Zespół składa się z 32 osób, są to ludzie różnej profesji, którzy przebywają na emeryturach, a teraz łączy ich wspólna pasja – śpiew.
Chór może poszczycić się różnorodnym repertuarem, tak religijnym jak i świeckim. W zależności od okoliczności wykonuje pieśni patriotyczne, piosenki wojskowe, harcerskie, biesiadne, ludowe, w okresie Bożonarodzeniowym śpiewa kolędy, a w miesiącach Maryjnych – pieśni ku czci Matki Bożej.
Posiada w swoim repertuarze programy: piosenki żołnierskiej, piosenki harcerskiej, piosenki ludowej, piosenki amerykańskie, piosenki marynarskiej (w 2012 r. zdobył wyróżnienie na ogólnopolskim festiwalu piosenki lwowskiej w Krakowie) Chór „Złota Jesień” – koncertuje na terenie całej Polski, szczególnie tam gdzie przebywają seniorzy. Swoimi występami umila słuchaczom życie, pozwalamy wrócić wspomnieniami do dawnych młodych lat. Stąd też wielką radością są dla nas koncerty w domach pomocy społecznej. W  2018 roku, przypadła uroczystość 25-lecia Chóru „Złota Jesień”. W sali koncertowej MDK w Bochni odbył się uroczysty koncert. Słuchaczami byli mieszkańcy Bochni na czele z władzami miasta, dyrekcją MDK oraz zaproszonymi gośćmi. Przy lampce szampana, listach gratulacyjnych i mnóstwie kwiatów ten wieczór szczególnie zostanie nam w pamięci.

O instruktorze

Marcin Korbut – kierownik i dyrygent chóru ” Złota jesień”, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i Katowicach.

Adresaci zajęć

Zapraszamy osoby chcące rozwijać zamiłowanie do wspólnego śpiewu w miłej rodzinnej atmosferze.

Harmonogram zajęć

2022/2023

Środy – godz. 15.00

Koszt zajęć

Zajęcia bezpłatne

Zapisy

Sekretariat MDK

tel. 14 611 69 35

tel. 784 683 895


Przejdź do treści