Chór „Złota Jesień”

Chór „Złota Jesień” – powstał w 1993 roku przy Miejskim Domu Kultury w Bochni. Jego założycielem i długoletnim dyrygentem był Franciszek Połoncarz. Od 5 lat chórem kieruje Maria Korody-Chrzan, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół składa się z 32 osób, są to ludzie różnej profesji, którzy przebywają na emeryturach, a teraz łączy ich wspólna pasja – śpiew.

Chór może poszczycić się różnorodnym repertuarem, tak religijnym jak i świeckim. W zależności od okoliczności wykonuje pieśni patriotyczne, piosenki wojskowe, harcerskie, biesiadne, ludowe, w okresie Bożonarodzeniowym śpiewa kolędy, a w miesiącach Maryjnych – pieśni ku czci Matki Bożej.

Posiada w swoim repertuarze programy: piosenki żołnierskiej, piosenki harcerskiej, piosenki ludowej (w 2012 r. zdobył wyróżnienie na ogólnopolskim festiwalu piosenki lwowskiej w Krakowie), a obecnie najnowszy program nosi tytuł: „ Z piosenką przez Polskę”.

Chór „Złota Jesień” – koncertuje na terenie całej Polski, szczególnie tam gdzie przebywają seniorzy. Swoimi występami umila słuchaczom życie, pozwalamy wrócić wspomnieniami do dawnych młodych lat. Stąd też wielką radością są dla nas koncerty w domach pomocy społecznej.

Koncertowaliśmy także w Austrii – w miejscowościach Schwarzau Im Gebirge i Rohr, gdzie byliśmy zaproszeni wraz z kapelą „Królewianie” z Królówki – program oprócz pięknych kolęd zawierał elementy polskich tańców.

W miesiącach wiosenno – letnich poznajemy piękno naszego kraju, a korzystając z okazji – koncertujemy.

W dniu 21 listopada 2013 roku, przypadła uroczystość 20-lecia Chóru „Złota Jesień”. W sali koncertowej MDK w Bochni odbył się uroczysty koncert, poświęcony pieśni patriotycznej. Słuchaczami byli mieszkańcy Bochni na czele z władzami miasta, dyrekcją MDK oraz zaproszonymi gośćmi. Przy lampce szampana, listach gratulacyjnych i mnóstwie kwiatów ten wieczór szczególnie zostanie nam w pamięci.


Chór Złota Jesień – Marcin Korbut

Środy godz. 14.00-16.00


Marcin Korbut prowadzi również zajęcia nauki gry na klarnecie i okarynie.

Przejdź do treści