Kółko Plastyczne

Opis zajęć

Zajęcia plastyczne nie są typową szkołą rysunku czy malarstwa dla wybitnie uzdolnionych dzieci. Są skierowane do wszystkich, którzy chcą i lubią tworzyć coś własnymi rękami. Ważne jest działanie, proces twórczy a nie tylko jego efekty w postaci ładnych prac plastycznych. Nie kopiujemy a raczej inspirujemy się , nie naśladujemy rzeczywistości a raczej ją interpretujemy. Kreatywność, pomysłowość, twórczy stosunek do świata, zmienianie otoczenia na własne potrzeby i upodobania a nie korzystanie tylko z gotowych szablonów (ubrania, zabawki, wnętrza), dawanie materiałom i przedmiotom drugiego życia – to są nasze cele i zadania.

W trakcie zajęć dzieci mają okazję zapoznać się z różnymi materiałami i technikami plastycznymi .Temat zajęć oraz techniki dostosowane są do umiejętności oraz zainteresowania uczestników. Wykonują oni ćwiczenia czysto artystyczne jak i użytkowe i dekoracyjne. Uczą się estetycznie organizować swoje otoczenie i samodzielnie wytwarzać jego elementy. Zajęcia są także doskonałą okazją do twórczej pracy w grupie. Odbywają się w zbliżonych wiekowo grupach liczących do 10 osób Urozmaicają je zabawy integracyjne, zapewniające dzieciom odpoczynek i dające dobre samopoczucie w grupie. Materiały potrzebne do zajęć zapewnia organizator a wykonane prace są własnością autora. Są one także eksponowane w MDK jako wystawy okolicznościowe.

O instruktorze

Bernadetta Gawąd – jestem etatowym pracownikiem MDK na stanowisku plastyk. Organizuję konkursy, wystawy, wydarzenia związane z upowszechnianiem sztuki. Ukończyłam liceum plastyczne i wychowanie plastyczne na UP. Działalność artystyczna i praca z dziećmi to także moje hobby.

Adresaci zajęć

Zajęcia skierowane są do dzieci od 4 do 14 lat

Harmonogram zajęć

Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych codziennie 16.00 – 17.30

Koszt zajęć

Karnet na 4 wejścia – 50 zł

Bilet jednorazowy – 15 zł

Zapisy

Tel. 694 029 426

bgawadmdk@gmail.com

Przejdź do treści