Przejdź do Kronika Bocheńska
Przejdź do kino Regis
Przejdź do Sekcje

 PEŁNY PROGRAM

NAUKA SZTUKA ROZRYWKA

wtorek, 11 czerwca

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, sala klubu

18.00 – otwarcie wystawy malarstwa i promocja tomiku poezji Teresy Mrugacz


czwartek, 13 czerwca

Kino Regis

17.00 – spektakle dziecięcych grup teatralnych MDK:

– Mały Bochenek, „W szkole”

– Bochenek, „Lekka komedyjka o typowych problemach skarpetek bez par” – zainspirowany opowieściami Justyny Bednarek

– Duży Bochenek, „Nasz Mały Książę. Opowieść o przyjaźni”

19.00 – pokaz z cyklu Wielka Sztuka w Kinie: Modigliani. Portret odarty z legendy

Muzeum im. Stanisława Fischera

18.00 – koncert z cyklu Strych Pełen Muzyki – Stowarzyszenie PARTYTURA, Wieczór z muzyką filmową i operową (Kinga Szumańska – klarnet, Piotr Filek – fortepian)


piątek, 14 czerwca

Święto ulicy Solnej

od godz. 17.30

– Cała Bochnia Czyta – wspólne czytanie legend o Bochni z nagrodami (po każdym czytaniu)

– „Kopciuszek” spektakl teatralny dla dzieci przygotowany przez młodzież z Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży Ochronka

– plener malarski dla dzieci z Miejskim Domem Kultury (ilość miejsc ograniczona)

– zabawy i gry edukacyjne o Bochni z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną

– losowanie nagród wśród uczestników: „Bibliotecznej gry zapoznawczej” i e-konkursu wiedzy o Bochni „Nieprzeciętni czyli zgadnij o kim mowa”

– sztuka na ulicy z Grupą Artystyczną Artist Ex Umbris

– tworzenie makiety ulicy Solnej z Centrum Informacji Turystycznej

– „Solnym szlakiem” – spacer po mieście z przewodnikiem Stanisławem Mrozem

– „Nasze źródła” – ekspozycja artefaktów wydobytych z ulicy Solnej podczas prac archeologicznych przeprowadzonych w ramach rewitalizacji z komentarzem archeologa Marcina Paternogi

– kiermasz przygotowany przez mieszkańców oraz przedsiębiorców z ulicy Solnej

– „Psijaciel” i „Bochnianie bezdomniakom” – jak bezpiecznie opiekować się pupilem

– „Poczuj się jak książę/księżna” – selfie-budka

– piknik ze Społem PSS w Bochni

– plenerowe kawiarenki Chantilly oraz Cafe Cukiernia Galeria Osobliwości

około godz. 19.00 – koncert Barbara Furmańska i Piotr Lekki

*przez cały okres trwania imprez – konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów

Tężnia Solankowa

20.30 – koncert Big Band Bochnia


sobota, 15 czerwca

Muzeum im. Stanisława Fischera

15.00 – dr Paulina Tendera (Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego), Jacek Dembosz (Wydawnictwo Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie), Refleksje, uwagi, ciekawostki i wiele innych interesujących informacji na marginesie opracowania pamiętników bocheńskiego artysty malarza Marcina Samlickiego.

RYNEK

15.00 – kiermasz w ramach Bocheńskiego Święta Rzemiosła

15.00 – 20.00 – ogródek artystyczny, plenerowe zajęcia plastyczne dla dzieci

17.00 – koncert Sekcji Dętej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.

18.00 – koncert Orkiestry Smyczkowej Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

cykl koncertów Mikrofon dla Młodych

19.00 – Devise Band

19.30 – Krtań

20.00 – Bazki Band – finalista przeglądu Młode Talenty

21.00 – koncert z cyklu Nowa Muzyka Polska – Mikromusic

*przez cały okres trwania imprez – konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów


niedziela, 16 czerwca

RYNEK

Bocheńskie Święto Rzemiosła:

10.00 – 20.00 – kiermasz rzemiosła

10.30 – msza św. w intencji rzemieślników

11.30 – przemarsz paradny na Rynek w asyście Orkiestry Dętej Kopalni Soli Bochnia

11.45 – uroczyste otwarcie Bocheńskiego Święta Rzemiosła

– oficjalne wystąpienia

– wręczenie odznaczeń i nagród

12.30 – koncert Orkiestry Dętej Kopalni Soli Bochnia

15.00-20.00 – ogródek artystyczny – plenerowe zajęcia plastyczne dla dzieci

17.30 – wręczenie nagród w konkursach i zawodach oraz w przeglądach Młode Talenty i Młodzi Plastycy

18.00 – pokaz tańca towarzyskiego – Szkoła Tańca Regis

19.00 – Koncert Galowy Przeglądu Młode Talenty

formy taneczne:

– Zuzanna Dominik

– NEW FRESH JUNIOR – NEW FRESH SPACE

– JDC VENUS – JDC DANCE STUDIO

formy muzyczne:

– Alicja Styrna

– Zuzanna Nizioł

– Anastazja Maćkowska

– Gabriela Fortuna – Młody Talent 2024

21.00 – koncert z cyklu Nowa Muzyka Polska – O.S.T.R.

*przez cały okres trwania imprez – konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów


Imprezy towarzyszące:

16 czerwca

10.00 – restauracja „Murowianka”, XX Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. Edwarda Arłamowskiego o Puchar Burmistrza Miasta Bochni (seniorzy) i Puchar Dyrektora Miejskiego Domu Kultury (juniorzy).

15.00 – ul. Solna, Spacer z Gwarkiem, wycieczka po Bochni z PTTK Oddział w Bochni w ramach zdobywania odznaki „Gwarek Bocheński”. Spacer dofinansowany przez Urząd Miasta Bochni w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Podbocheńskie wędrówki – edycja 2024”.

20 czerwca

17.30 – Muzeum im. Stanisława Fischera, Czwartkowe Spotkanie Muzealne, prof. Ewa Horyń, (Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie), Dawne nazwy własne bocheńskiej przestrzeni górniczej.

22 czerwca

19.00 – amfiteatr w Parku Rodzinnym Uzbornia, Bajkowa Uzbornia –melodie z bajek.Pod batutą Wojciecha Zwierniaka w jednym koncercie wystąpią: Orkiestra Baczków, sekcja instrumentalna i wokalna działająca w bocheńskim domu kultury, sekcje smyczkowe ze Szkoły Muzycznej z Bochni i z Mikluszowic, Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie, Baczkusie. Zaśpiewają: Zuzanna Pasiut, Hanna Zakościelna, Wiktoria Kasprzyk, Zofia Przyborowska, Aleksandra Gawłowicz, Adam Marmol, Krystian Gizicki, Daniel Zakościelny i Maria Pukowska. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Przejdź do treści