Młodzi Plastycy – wyniki

W przeglądzie wzięło udział 34 uczestników. Każdy złożył zestaw 3 prac plastycznych.

W tym roku zostały narzucone dwa obowiązkowe tematy: martwa natura wykonana techniką rysunkową i malarski pejzaż. Trzecia ze składanych prac mogła być całkowicie dowolną wypowiedzią autora. 8 uczestników nie spełniło jednego z warunków regulaminu, który określał format prac do minimum A3. Te prace nie zostały dopuszczone do oceny, natomiast znajdą się na wystawie pokonkursowej w Miejskim Domu Kultury.

Komisja konkursowa w składzie: Iga Siwy, Paweł Korta i Przemysław Konieczny nagrodziła 3 osoby. Są to:

Julia Piotrowicz,  kl. I a, PLSP, Nowy Wiśnicz

Leon Sułek, kl. VII b,  SP nr 4, Bochnia

Michał Paduch,  kl. II b,  ZS nr 2, Bochnia

Jedna z tych osób otrzyma tytuł „Młody Plastyk 2023”, pozostałe zaś wyróżnienia. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się podczas Dni Bochni 2023” . Laureatów zapraszamy 17 czerwca 2023 na główną scenę obchodów na bocheński Rynek na godz. 19.00.

Sponsorem nagród jest Dom Ubezpieczeń Kropidłowscy.