„Bochenek” 17 czerwca wystąpi w kinie Regis

Sobota 17 czerwca, godz. 12.00 – 13.00 – rezerwujcie tę datę! W dużej Sali kina Regis zaprezentują się wówczas aktorzy z sekcji teatralnej „Bochenek”, m.in. grupa nagrodzona podczas „Teatralnych Luster” w Brzesku.

Najstarsza grupa teatralna z działającej w Miejskim Domu Kultury w Bochni sekcji teatralnej „Bochenek” wzięła udział w 11. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra”, które odbyły się 18 maja w MOK w Brzesku. Spektakl „Trzeba czasem wyjść do ludzi. Bajka” został nagrodzony przez jury konkursowe awansem grupy do etapu II, który polega na prezentacji zwycięskich spektakli podczas 38. Przeglądu „Bajdurek” w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Scenariusz spektaklu napisała Dominika Czarnecka prowadząca w bocheńskim domu kultury sekcję teatralną, scenografię i kostiumy wykonała Bernadetta Gawąd plastyczka w MDK, zaś oprawę muzyczną spektaklu przygotował Łukasz Zygmunt.

Scenariusz powstał w oparciu o sugestie uczestników sekcji teatralnej przekazywane podczas cotygodniowych zajęć. Dominika Czarnecka zebrała te pomysły w całość tworząc humorystyczną opowieść z morałem. – Król samotnie spędza czas w swoim zamku. Znudzony monotonią wolno płynących dni postanawia wraz ze swoim sługą wyruszyć w podróż. W kolejnych zamkach, karczmach i w drodze poznaje dziwne postaci. Początkowo jest do nich sceptycznie nastawiony, jednak w obliczu zagrożenia przypomina sobie o poznanych w podróży osobach i prosi je o pomoc. Nowi znajomi łączą siły i wybawiają monarchę z opresji. Przesłanie jest takie, iż warto mieć przyjaciół i znajomych, nawet jeśli bywają nurzący, gdyż w kłopotach zawsze można się do nich zwrócić.

W spektaklu wystąpili:

Szymon Kędzior – książę Chrząszczysław Brzęczyszczykiewicz von Kędziorek,

Stanisław Zięba – sługa wierny Józek z Podlasia,

Dominika Baran – Dumna dama

Liwia Śmiałek – Gospocha z warzywami,

Anna Czarnecka – Kaśka,

Magdalena Sewiołek – Smutna księżniczka,

Anna Zuzia – Kaczmarka I,

Oliwia Kornaś – Kaczmarka II,

Maja Piotrowska – Wesoła Majka (gwiazda karczmy),

Alicja Zuzia – Wystraszona księżniczka.

Dominika Czarnecka prowadzi zajęcia w MDK w trzech grupach wiekowych, ze wszystkimi przygotowała spektakle wieńczące całoroczną pracę. Prócz nagrodzonego spektaklu są to przedstawienia oparte o wiersze Jana Brzechwy „Rzepka” i Juliana Tuwima „Na straganie”. Będzie można je obejrzeć w dużej sali kina Regis w ramach Dni Bochni 2023, 17 czerwca (sobota) w godz. 12-13.