„Między nami”. Intymne studium bliskości w DKF Maciste

Plakat DKF Maciste "Między Nami"

DKF „Maciste” 11 marca (godzina 19.00) zaprasza na „Między nami” Doroty Proby – dokument wyprodukowany przez Studio Munka oraz Wajda Studio.

Czy istnieje przepis na udany związek? Czy miłość jest w stanie przetrwać próbę czasu? Trzy pary, różniące się wiekiem, stażem i doświadczeniem, ujawniają przed kamerą swoje lęki i marzenia dotyczące wspólnego życia. Dorota Proba z niezwykłym wyczuciem podchodzi do swoich bohaterów, a ci odwzajemniają się jej całkowitą szczerością. W rezultacie powstał bardzo intymny, ciepły film, w którym nie brakuje trudnych pytań, zaskakujących odpowiedzi, wielkich emocji i humoru. Jak w życiu.

Film jest zwycięzcą „Millennium Docs Against Gravity” w 2020 roku – w kategorii „Najlepszy Film Polski” oraz laureatem „Złotego Anioła” na festiwalu „Tofifest” 2020.

Tradycyjnie seans poprzedzi prelekcja dr Barbary Szczekały.

„Między nami” uwodzi energią bohaterów, a jednocześnie staje się zaproszeniem do rozmowy o tym, kim jesteśmy wobec naszych najbliższych.”

Bartosz Staszczyszyn /Culture.pl/

Sylwetka reżyserki

Dorota Proba – urodzona w 1989 roku w Kanadzie, absolwentka Szkoły Wajdy i Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestniczka wystawy Coming Out – najlepsze dyplomy ASP 2014. Autorka animacji, teledysków i trailerów. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Między nami /2020/

11 marca /czwartek/ 2021, godz. 19.00

Kino Regis, ul. Regis 1

bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u

Organizatorzy: DKF Maciste /Kino Regis/ Miejski Dom Kultury

Działalność “DKF Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.