Wystawa pokonkursowa „Portret Króla”

158 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Portret króla”. W ramach obchodów Bocheńskiego Dnia Króla Kazimierza zachęcaliśmy dzieci i młodzież do zapoznania się z dostępną ikonografią przedstawiającą tego władcę, a następnie do przetworzenia posiadanej wiedzy w swoją artystyczną wizję, przy zachowaniu cech charakterystycznych postaci. Pozostawiono pełną dowolność doboru stylu artystycznego oraz techniki wykonania. Nie ograniczono także formatu prac, jednak miała być to forma płaska lub półpłaska.

Spośród dostarczonych prac jury wyłoniło zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych.

Nagrodzone prace

KATEGORIA PRZEDSZKOLE I „0”

KATEGORIA KLASY I-III

KATEGORIA KLASY IV-VI

KATEGORIA KLASY VII-VIII

Zdjęcia wystawy

Nagrodą w konkursie jest bon podarunkowy do sklepu z materiałami artystycznymi i fachową literaturą w wysokości odpowiednio: 60, 50 i 40 zł .

Laureatów konkursu zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów od 11.03.2022r. do sekretariatu MDK (w godz. 8.00 – 16.00).

Wystawę pokonkursową można oglądać w holu MDK na I piętrze do 14 kwietnia 2022 r.