Trzy kolory – Bochnia

Taki tytuł nosi konkurs plastyczny ogłoszony przez Miejski Dom Kultury w Bochni z okazji 770. rocznicy lokacji miasta. Pragniemy zachęcić uczestników do utrwalenia na papierze swojego ulubionego motywu bocheńskiego przy użyciu jedynie trzech kolorów. Zwycięskie projekty zostaną użyte do stworzenia niepowtarzalnych materiałów promocyjnych miasta, zostaną przeniesione na materiały reklamowe np. torby, plecaki, parasole.

Ograniczenie do użycia jedynie trzech kolorów i formatu do A3 ma na celu nadanie projektom wyrazistości i finalnie ułatwić przeniesienie ich na materiały reklamowe. Nie ma za to żadnych ograniczeń, gdy chodzi o technikę wykonania prac.

Znani bocheńscy artyści: malarze, fotografowie, graficy, zazwyczaj uwieczniali panoramę Bochni z Krzęczkowa, z Uzborni, Rynek, Bazylikę, ulicę Białą. Organizatorzy konkursu zachęcają do bardziej osobistego potraktowania tematu i uwiecznienia tych miejsc w Bochni, które są najbliższe sercu autora, które nie tylko podziwia za ich urodę, ale z jakiegoś powodu lubi w nich przebywać, których widok go porusza. Poniżej regulamin i karta zgłoszeniowa do konkursu.

Przejdź do treści