PROGRAM DNI BOCHNI 2021

8 czerwca, godz. 9.15 i 10.30, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 6 przy ul. Legionów Polskich, spotkanie „Proszę mnie przytulić” z Przemysławem Wechterowiczem, autorem literatury dziecięcej.

13 czerwca, Muzeum im. Stanisława Fischera, BOCHNIAPÓŁWSIMIASTO – miejsca i ludzie. Wystawa bocheńskiej kolekcji obrazów Nikifora będzie czynna do 12 września 2021 r.

13 czerwca, godz. 15.00 – 18.00, Park Rodzinny Uzbornia, amfiteatr: Piknik literacki: „Wspólne czytanie – dzieci wspieranie”. W programie m.in.: duże gry planszowe, zabawy zręcznościowe, konkursy, spektakl teatralny „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości”, zajęcia plastyczne i animacje.

15 czerwca, godz. 9.30 i 11.00, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 1 przy ul. Wojska Polskiego, spotkanie „Kto mieszka w książeczkach?” z Wojciechem Widłakiem, autorem literatury dziecięcej.

15 czerwca, godz. 17.00, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. A. Mickiewicza, spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską, autorką m. in. zekranizowanej sagi „Stulecie winnych”, „Lady M”, „Matki i córki”.

17 czerwca, godz. 17.30, Muzeum im. Stanisława Fischera, Czwartkowe Spotkanie Muzealne, dr hab. inż. arch. Andrzej Gaczoł, prof. Politechniki Krakowskiej wygłosi wykład „Piękność miasta zasadza się na jego planie”. Problemy odnowy starych miast.

17 czerwca, godz. 19.00, duża sala kina Regis, cykl Wielka sztuka w kinie: „Gauguin na Tahiti. Raj utracony”. Film opowiada o czasie, kiedy ten przedstawiciel postimpresjonizmu, przebywał na Tahiti.

17 czerwca, godz. 10.00 i 11.00, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 4 przy ul. Brzeźnickiej, spotkanie „Psia przyjaźń, czyli zwierzę w domu to nie zabawka” z Jakubem Skworzem, autorem literatury dziecięcej.

19 czerwca, godz. 15.00-17.30, osiedlowy plac zabaw, ul. Chodenicka, przy Domu Strażaka i Bibliotece: Piknik literacki: „Wspólne czytanie – dzieci wspieranie”. W programie m.in. duże gry planszowe, zabawy zręcznościowe, konkursy, animacje teatralne „Wyspa pełna Minionków”, zajęcia plastyczne i animacje językowe.

19 czerwca, godz. 17.00, Park Rodzinny Uzbornia, amfiteatr: koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.

19 czerwca, godz. 19.00, Park Rodzinny Uzbornia, amfiteatr: koncert z cyklu Bocheńskie wątki muzyczne „Znowu razem”: Gabriela Fortuna, Barbara Furmańska, Karol Makuch, Robert „Sierściu” Mastalerz, Damian Michalski, Paweł Lekki, Piotr Lekki, Sławomir Puka, Wojciech Zwierniak. Dzieci i młodzież uczące się śpiewu, gry na instrumentach i tańca w MDK.

19 czerwca, godz. 19.00, Oratorium Świętej Kingi, Teatr Artystokracki, spektakl „Furor poeticus”.

20 czerwca, godz. 10.00, 23 czerwca, godz. 10.00, Restauracja Murowianka, XVII Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. dr Edwarda Arłamowskiego o Puchar Burmistrza Miasta Bochni.

20 czerwca, godz. 12.00, 29. spacer tematyczny po Cmentarzu Komunalnym przy ul. Orackiej, zorganizowany z okazji Międzynarodowego Święta Muzyki. Groby muzyków – oprowadza kustosz w Muzeum im. Stanisława Fischera Justyna Bodurka.

20 czerwca, godz. 15.00 – 17.30, tężnia solankowa, Planty Salinarne: Piknik literacki: „Wspólne czytanie – dzieci wspieranie”. W programie m.in.: gra terenowa „Pora na Bibliostwora”, duże gry planszowe, zabawy zręcznościowe, konkursy, spektakl dla dzieci „Kot w butach”, zajęcia plastyczne i animacje językowe.

20 czerwca, godz. 19.00, amfiteatr w Parku Rodzinnym Uzbornia, koncert Orkiestry Górniczej Kopalni Soli Bochnia.

20 czerwca, godz. 21.00, Park Rodzinny Uzbornia, amfiteatr: koncert z cyklu Nowa muzyka polskaDaria Zawiałow.

22 czerwca, godz. 9.00, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, sala klubu Biblioteki, ul. A. Mickiewicza 5, spotkanie bibliotekarzy i rodziców. W programie: wykład Wandy Matras – Mastalerz „Trudne emocje – warsztaty biblioterapii dla rodziców i bibliotekarzy”; spotkanie z psycholog Lucyną Bogacz – Jonas „Czy pandemia nasiliła wybuch trudnych emocji, czy to tylko wymówka. Dyskusja o trudnych emocjach, relacjach, również tych w bibliotece”.

Organizatorzy:

Miejski Dom Kultury w Bochni

Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

Partnerzy:

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni

Harcerze z Drużyny Wędrowniczej OLIMP w Bochni

Pracownia RERUM

Szkoła Języków Obcych Encjo!

Patroni Medialni:

Kronika Bocheńska

Portal Bochnianin.pl

Sponsorzy:

Sponsor Główny – STALPRODUKT S.A.

Pozostali sponsorzy:

SPOŁEM Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bochni

Firma Handlowo Usługowa RYSTAL

Galeria Rondo

Salon Meblowy MEBLOTEKA oraz MEBLE SALWADOR

Werner-Kenkel producent tektury falistej

ABJ usługi elektro-montażowe

Bolarus S.A. producent urządzeń chłodniczych

Meble Niemieckie

Grupa Północ-Południe – transport – opał – magazyny

Archi Inwest

Dom Ubezpieczeń Kropidłowscy