Niezwykły koncert w bocheńskiej kopalni

30 września 2023 roku o godz. 18 w komorze Ważyn Kopalni Soli Bochnia zespół składający się z ponad 40 waltornistów wykona niezwykły koncert. To wyjątkowe wydarzenie zwieńczy międzynarodowe warsztaty waltorniowe „Horn in the Word” odbywające się w krakowskiej Akademii Muzycznej.

Studenci z akademii muzycznych w Karlsruhe, Maastricht, Bolonii i Krakowie wykonają koncert, na którego program złożą się fragmenty kompozycji z różnych stron świata: Salvagni (Brazylia), Wagner i von Weber (Niemcy), francuski Bizet i Carmen z elementami hiszpańskimi oraz Przeminęło z wiatrem – hollywoodzka muzyka filmowa, w aranżacji na 10-16 osobowe zespoły waltorniowe. Przekrój stron świata w programie muzycznym koncertu finałowego i w składzie uczestników zaowocował tegorocznym tytułem International Hornweek: Horn in the World.

Koncert jest jednym z wydarzeń organizowanych w Bochni w ramach jubileuszu 770-lecia lokacji miasta. Odbędzie się w Bochni dzięki dr. hab. Wojciechowi Kamionce adiunktowi na Akademii Muzycznej, koordynatorowi warsztatów waltorniowych „Horn in the World”.

Zjazd do kopalni na koncert będzie kosztował 35 zł, można go opłacić w Biurze Obsługi Turystycznej Kopalni Soli przy ul. Campi 15 lub online poprzez stronę https://kopalnia-bochnia.pl/ebilety/

Zjazd na koncert będzie się odbywał szybem Campi od godz. 16.

Organizatorami wydarzenia są: Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Kopalnia Soli Bochnia i Miejski Dom Kultury w Bochni.

Partnerami zaś: Program Erasmus – Blended Intensive Program, Hochschule für Musik Karlsruhe, University of Music Maastricht, Conservatorio di Musica Giovan Battista Martini Bologna.

Patronatem medialnym objęły wydarzenie m.in. bocheńskie redakcje: Kronika Bocheńska i bochnianin.pl

Przejdź do treści