Modelarstwo dla każdego

Klub Modelarstwa Lotniczego to jedna z najstarszych działających w bocheńskim MDK sekcji. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 8. roku życia, młodzieży i dorosłych, którzy poprzez modelarstwo chcą rozwijać swoje zainteresowania związane z lotnictwem.

Modelarstwo Lotnicze jest oficjalną dyscypliną sportową i częścią sportów lotniczych. To nie tylko zabawa, ale również forma nauki i rozwoju umiejętności. Zajęcia z modelarstwa uczą cierpliwości, dokładności, a także pracy zespołowej. Wspierają one także rozwijanie zdolności manualnych i umiejętności myślenia i rozwiązywania problemów.

Modelarze mają szansę stać się przyszłymi inżynierami, pilotami sportowymi lub pilotami samolotów rejsowych. Na początku zajęć uczestnicy wykonują modele prostych szybowców halowych oraz modele szybowców swobodnie latających w holu. Kolejnym etapem jest budowanie modeli szybowców zdalnie sterowanych oraz modeli z napędem spalinowym. Młodzież ma okazję budować te modele podczas zimy, a na wiosnę oblecieć i uczestniczyć w zawodach.

To wspaniała okazja dla osób zainteresowanych lotnictwem i modelarstwem, aby rozwijać swoje umiejętności i pasję w przyjaznym środowisku klubu. Instruktorem zajęć jest Adrian Stępień – wychowanek klubu, inżynier, konstruktor, zdobywca wielu prestiżowych nagród. Spotkania odbywają się w piątki w godzinach 17:00 – 19:30.

Szczegółowych informacji udziela i zapisów dokonuje sekretariat MDK, z którym można skontaktować się osobiście lub pod numerami telefonów: 14 611 69 35 lub 784 683 895.

Przejdź do treści