„Młody Plastyk 2021”

W pierwszy dzień czerwca jury przeglądu „Młody Plastyk 2021” wybrało spośród złożonych prac autorkę, której przyznano tytuł „Młody Plastyk 2021”. Zdecydowano także o przyznaniu jednego wyróżnienia. Przegląd jest formą konkursu, którego celem jest prezentacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży w wymiarze przekraczającym szkolny program edukacyjny. Skierowany jest do tych, którzy wszechstronnie rozwijają swój talent i doskonalą umiejętności, a przede wszystkim pasjonują się plastyką. Jego celem jest wyłonienie jednej osoby, prezentującej nieprzeciętny talent, pasję i umiejętności stosowne do wieku, rokującej dalszy rozwój.

W tym roku na prace na przegląd złożyło 17 osób, spośród których wyłoniono zdobywcę tytułu „Młody Plastyk 2021” przyznano go Oliwii Rzący, a wyróżnienie otrzymała Justyna Bondek. Obie dziewczyny są uczennicami VII klasy Zespołu Szkół w Łapczycy.

Prace laureatów i uczestników prezentowane będą na wystawie pokonkursowej w Miejskim Domu Kultury do końca wakacji. Prezentacja wystawy zostanie także udostępniona w najbliższych dniach na stronie internetowej www.mdk.bochnia.pl

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Dni Bochni 2021, w sobotę 19 czerwca około godz. 19.00 przed koncertem z cyklu Bocheńskie wątki muzyczne pt. „Znowu razem”.