MDK – koncert na youtube

Online – tylko tak Miejski Dom Kultury może kontaktować się ze swoją publicznością. Nie odbyły się w styczniu „na żywo” koncerty kolęd tak licznie organizowane w ubiegłych latach, jednak dokonano nagrania koncertu, który utwór po utworze udostępniany jest przez bocheński MDK w serwisie youtube.

20 stycznia 2020 r. w dużej sali kina Regis nagrany został koncert dzieci i młodzieży pobierających edukację artystyczną w domu kultury, którym towarzyszyli instruktorzy. Zarejestrowano także występy bocheńskich muzyków współpracujących z MDK.

Dzieci i młodzież wykonali utwory o charakterze świątecznym, pragnąc choć w ten sposób nawiązać do tradycji corocznego kolędowania w MDK. Nagrania zostały udostępnione na youtube, poniżej podajemy linki:

– „Last Christmas” (Wham!) muz. i sł. George Michael: perkusja Bartosz Kapcia, gitary Maja Motoła, Filip Laskowski, wokale Klaudia Cieśla, Weronika Ciura, Anna Brzegowy, Anna Dzierwa.

– „Święta to niespodzianek czas” (Roksana Węgiel) muz. Robert Janson, sł. Daria Druzgała, perkusja Sławomir Puka, gitary Klaudia Król, Kamil Król, wokale Natalia Klasińska, Patrycja Przygoda, Julian Liszka, Jakub Szydłowski.

– „Znak pokoju” (różni wykonawcy) sł. Krzysztof Jaślar i Jan Łojan muz. Zbigniew Górny: gitara i wokal Natalia Pająk:

– „Świeć gwiazdeczko świeć” (Arka Noego) muz. i sł. Robert Friedrich: perkusja Dominik Mikulski, gitary Emilia Mól, Rafał Bujak, wokale Natalia Klasińska, Patrycja Przygoda, Julian Liszka, Jakub Szydłowski.

Instruktorzy

Wokal Beata Ryś

Gitara Bartłomiej Rajski

Gitara basowa Paweł Lekki

Perkusja Sławomir Puka

Produkcja

Produkcją dźwięku zajął się Piotr Lekki Studio KWART, zaś produkcją obrazu Dawid Halota DH FILM. Za rejestrację dźwięku odpowiadali: Piotr Krogulec „Szacun”, Karol Czesak, natomiast za kamerami stanęli: Dawid Halota, Łukasz Opaliński i Dominik Rogóż.