Kłamstwo – spektakl w Oratorium

Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza na spektakl teatralny „Kłamstwo” przygotowany przez warszawską Kompanię Teatralną. Występują wymiennie: Izabela Gwizdak, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Wojciech Malajkat, Ada Kalska, Mikołaj Roznerski, Anna Korcz, Piotr Szwedes, Karolina Bacia. Wydarzenie odbędzie się w Oratorium Św. Kingi w sobotę 30 października 2021 r. o godz. 18.00.

Kompania Teatralna z Warszawy zaprezentuje pełen humoru spektakl pt. „Kłamstwo”, który przeniesie widzów w świat pełen intryg i niejasnych sytuacji. Spektakl na podstawie dramatu Floriana Zellera wyreżyserował Wojciech Malajkat.

Sztuka łączy w sobie Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny i filozoficzny podtekst.

Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem. Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.

Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

Jak sami aktorzy wypowiadają się o spektaklu można posłuchać klikając w poniższy link.