Jennifer Batten wystąpi w Bochni

Gitarzystka znana m.in. ze współpracy z Michaelem Jacksonem i Jeffem Beckiem, 17 listopada będzie gwiazdą cyklu Bochnia Rocks. Bilety dostępne są w Miejskim Domu Kultury.

Jennifer Batten gra na gitarze od 8 roku życia. W 1987 roku spośród 100 innych gitarzystów została wybrana do zespołu Michaela Jacksona, żeby zagrać trasę koncertową promującą płytę BAD, z którą podróżowała po świecie przez półtora roku. W zespole Michaela Jacksona pozostała przez 10 lat.
Zaraz po trasie BAD nagrała swoją debiutancką płytę „Above, Below and Beyond” z producentem Michaelem Sembello, gitarzystą Stevie Wondera, którą wydała tuż przed premierą trasy „DANGEROUS” Jacksona w 1992 roku. Po powrocie z koncertów z Jacksonem nagrała i wydała następną płytę solową „Momentum”, po czym natychmiast dołączyła do zespołu towarzyszącego Jacksonowi na jego ostatniej światowej trasie promującej podwójny krążek „HIStory” w 1997 roku.
W ciągu roku od zakończenia trasy HIStory, brytyjska ikona gitary, Jeff Beck zaprosił Jennifer żeby grała w jego zespole. Koncertowała i nagrywała z nim przez 3 lata, z jej udziałem powstały 2 płyty CD; „Who Else” i „You Had It Coming”.
W 2009 roku wydała swoją trzecią płytę „Whatever” i zaczęła koncertować z własną muzyką występując z wyświetlanymi filmami. Na koncie ma 3 instruktażowe DVD wydane przez truefire.com. W 2011 zagrała w Las Vegas dla Cirque Du Soleil.
Jej najnowszym wydawnictwem z 2017 roku jest Scherer Batten „BattleZone”, który jest wokalnym popem, z utworami w większości napisanymi przez Jima Peterika z zespołu Survivor.
Nieustannie koncertuje po całym świecie w różnych formatach, od zespołów po występy solowe, od klinik, po lekcje mistrzowskie. W styczniu 2016 otrzymała nagrodę She Rocks „Ikona” oraz wkrótce potem został wprowadzony do „Galerii Wielkich” magazynu Guitar Player.

John Macaluso – amerykański perkusista i wokalista, urodzony w Nowym Jorku, nagrał ponad 200 płyt i zjeździł cały świat jako perkusista sesyjny, artysta, nauczyciel i producent. Ma na koncie 1 platynę i 3 złote płyty. John grał dla wielu najlepszych artystów świata, w wielu różnych gatunkach od speed metalu po rap.
Występował w grupach, Jamesa LaBrie (wokalista Dream Theater), Jørna Lande, George’a Lyncha oraz Vitalija Kuprija. Jako muzyk sesyjny i koncertowy współpracował m.in. z Symphony X i KRS-One. Członek zespołów Artlantica, HolyHell, Masterlast, MCM, Mistheria, Stygia oraz Unwritten Pages. Od 2006 roku tworzy w ramach solowego projektu John Macaluso & Union Radio.
Były członek zespołów TNT,Ark, Fool’s Game, Holy Mother, Starbreaker, Magni Animi Viri, Mastercastle, Riot, Powermad, Masi oraz TNT.
Muzyk jest endorserem instrumentów firm Paiste, Evans i Tamburo.

Niklas Turman – bardzo uzdolniony wokalista i gitarzysta. Występował w Bochni ze swoim zespołem Crystal Breed gdzie dostali owacje na stojąco. Towarzyszy często zespołowi Uli Jon Rotha, ma również na koncie występy z Joe Satrianim w jego G4.

Kino Regis, Bochnia
bilety 100,- dostępne w Miejskim Domu Kultury w Bochni i online

Organizatorzy:
Kubicki Entertainment, Piotr Lekki i Miejski dom Kultury w Bochni.