Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bochni

W Miejskim Domu Kultury w Bochni ruszają zapisy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Utworzenie UTW to inicjatywa burmistrz Magdaleny Łacnej, która do współpracy zaprosiła Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej oddział w Krakowie.

Uniwersytet będzie działał w strukturze bocheńskiego Domu Kultury. Pierwszy wykład zaplanowano 10 października 2024 r. o godz. 16. W roku akademickim 2024/2025 zaplanowano 10 wykładów o różnorodnej tematyce, wykładowców zapewni Akademia WSB, spotkania słuchaczy UTW będą się odbywały w Miejskim Domu Kultury raz na cztery tygodnie.

W pierwszym roku działalności uczestnictwo w wykładach UTW jest bezpłatne. Chętni mogą się także zapisać na dodatkowe zajęcia, a te dzielą się na bezpłatne i odpłatne.

Do Uniwersytetu mogą zapisywać się osoby, które ukończyły 60. rok życia, szczegóły znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie internetowej MDK www.mdk.bochnia.pl oraz w sekretariacie MDK przy ul. Regis 1, podobnie jak deklaracja uczestnictwa w UTW, którą po wypełnieniu należy złożyć w sekretariacie MDK, w godzinach jego pracy (8.00-16.00).