Wyjątkowe Kino Pod Chmurką

Od czerwca w amfiteatrze na Uzborni będą się odbywać pokazy filmowe w ramach „Kina pod chmurką”. W tym roku organizatorzy (Miejski Dom Kultury - Kino Regis) proponują mieszankę kina grozy i współczesnych westernów. Nietypowo jednak filmem inaugurującym pokazy (11 czerwca o godz. 21) będzie świetny polski dokument przyrodniczy z serii „Saga prastarej puszczy” bowiem projekcja odbędzie się w ramach Dni Bochni 2016 - blok NAUKA.

„Saga prastarej puszczy” to 10-odcinkowa opowieść o przyrodzie Puszczy Białowieskiej. W ramach Dni Bochni 2016 wyświetlony zostanie odcinek 9 zatytuowany: „Opowieść o sóweczce. Prawo drapieżnika” (czas trwania 52 min).

SAGA PRASTAREJ PUSZCZY to autorska seria fabularyzowanych opowieści przyrodniczych Bożeny i Jana Walencików. To pierwsza próba stworzenia nie typowych dokumentów przyrodniczych lecz fabularyzowanego serialu o przyrodzie z właściwą dla fabuły dramaturgią. Przyroda traktowana jest w nim nie przedmiotowo, lecz podmiotowo, a każdy z filmów opowiada o losach jednego, konkretnego osobnika ze świata zwierząt, zamieszkujących ostatnią już z pierwotnych puszcz Europy - Puszczę Białowieską. Na potrzeby serialu, którego produkcja trwała kilka lat, autorzy - Bożena i Jan Walencikowie, znakomici filmowcy dokumentaliści, stworzyli unikatową hodowlę zwierząt - bohaterów sagi. Muzykę do całej serii skomponował Michał Lorenc.

„Opowieść o sóweczce. Prawo drapieżnika”. Jest drapieżnikiem, sową wielkości wróbla. Zabija małe ptaki i gryzonie. Aby wykarmić aż ośmioro młodych, poluje w dwójnasób, bo nagle została bez partnera. Twardo doświadczona, sama jedna heroicznie opiekuje się potomstwem. Pojawia się jednak ktoś... Też drapieżnik. /Filmpolski.pl/

Kino pod chmurką "OPOWIEŚĆ O SÓWECZCE. PRAWO DRAPIEZNIKA" (2010)

reżyseria: Bożena i Jan Walencik

sobota, 11 czerwca, godz. 21:00

Bochnia, Amfiteatr Parku Uzbornia

Wstęp wolny.

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2