Włosi i Siedlecanie na Uzborni

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni, stowarzyszenie „Word Net” z Włoch oraz Miejski Dom Kultury w Bochni zapraszają na koncert „Popołudnie z folklorem”, który odbędzie się w sobotę 17 września o godz. 16 w amfiteatrze na Uzborni. Swoje umiejętności zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca „Siedlecanie” oraz grupa „Amastra” z Sycylii.

Bocheńska publiczność będzie mogła ponownie obejrzeć znakomite układy choreograficzne perfekcyjnie wykonane przez Siedlcan oraz poznać folklor Sycylii, który zaprezentuje grupa „Amastra”.

W gminie Bochnia od 12 do 18 września gości 22-osobowa grupa młodzieży z Sycylii. Przybyli oni do Polski w ramach projektu Art Market realizowanego przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu z programu Erasmus+. Projekt jest efektem współpracy pomiędzy GCKCziS w Bochni a włoskim stowarzyszeniem „World Net”. Jego myślą przewodnią jest wykorzystanie własnych pasji, w celu zwiększenia swoich szans na rynku pracy. Założeniem projektu jest wzmocnienie więzi międzynarodowych, poznanie zwyczajów, historii, różnych aspektów życia codziennego i problemów z jakimi boryka się młodzież z Polski i z Włoch. W trakcie tygodniowego pobytu młodzi ludzie wspólnie biorą udział w warsztatach, podczas których szlifują umiejętności w zakresie szeroko rozumianej kultury, sztuki, social mediów, fotografii itp. Przyjazd do Polski jest także okazją do poznania zwyczajów, miejsc o szczególnym znaczeniu dla naszego regionu. Włosi zwiedzili bocheńską Kopalnię Soli, Kraków. Projekt stwarza również szansę do dyskusji nt. Unii Europejskiej i możliwości, jakie daje ona młodym ludziom.

Popołudnie z Folklorem

Amfiteatr, Park Rodzinny Uzbornia

Sobota 17 września, godz. 16.

 

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2