"Wieczór Oscarowy" w Kinie Regis - 3.03.2018.

3 marca (w sobotę) - czyli na dzień przed zbliżającym się świętem światowego kina jakim jest ceremonia rozdania Oscarów Miejski Dom Kultury/Kino Regis zapraszają na kolejny wieczór poświęcony nominowanym do tej prestiżowej nagrody filmom.

Zobaczymy trzy nominowane obrazy. Dwa z nich to pozycje, które nie miały jeszcze szansy zagościć na ekranie Kina Regis - dramat "Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa oraz komedia romantyczna "I tak cię kocham" Michaela Showaltera. Trzeci, to powtórka - z racji "polskiej" nominacji - "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, nominowany w kategorii "Najlepszy długometrażowy film animowany".

Tradycyjnie, projekcjom towarzyszyć będzie atmosfera filmowego święta, na którą złożą się m.in. dostępny dla wszystkich, którzy zakupią bilet(y): barek kawowy, przekąski, oscarowy wystrój, prezentacje multimedialne i losowanie upominków.

Partnerami tegorocznego "Wieczoru Oscarowego" są firmy: YASUMI (Bochnia) i INTERMARCHE (Bochnia).

 

Harmonogram projekcji:

 

TWÓJ VINCENT /95 minut /godz. 16.00

NIEMIŁOŚĆ /127 minut/ godz. 18.00

I TAK CIĘ KOCHAM/119 minut/ godz. 20.30

 

Bilety na poszczególne seanse w cenie 12 zł.

 

Opisy filmów:

 

TWÓJ VINCENT - nominacja: najlepszy długometrażowy film animowany

Obsada: Douglas Booth, Robert Gulaczyk, Eleanor Tomlinson

Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Gatunek: dramat/biograficzny/animowany

Czas trwania: 94

Produkcja: Wlk. Brytania/Polska

 

"Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska. Film, który jest biografią Vincenta van Gogha - przywołuje na ekran jego malarstwo, a jednocześnie opowiada o życiu artysty, pełnym pasji i dramatów, oraz o jego tajemniczej śmierci. Wokół żadnego innego artysty nie narosło tyle mitów i legend, co wokół van Gogha. Bywa określany jako męczennik, lubieżny satyr, szaleniec, geniusz lub próżniak. Jednak jego prawdziwa natura wyłania się z licznych listów, różnie w różnym czasie interpretowanych. Malarz wydawał się mieć tego świadomość, bo w jednym z ostatnich listów napisał: "Mogą za nas mówić jedynie nasze obrazy". Twórcy filmu pozwolili sztuce opowiedzieć prawdziwą historię Vincenta van Gogha. "Twój Vincent" został nakręcony najpierw jako typowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

 

NIEMIŁOŚĆ - nominacja: najlepszy film nieanglojęzyczny

Reżyseria: Andriej Zwiagincew

Gatunek: dramat

Czas trwania: 127

Produkcja: Rosja/Francja/Niemcy/Belgia

 

Obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

 

I TAK CIĘ KOCHAM- nominacja: najlepszy scenariusz oryginalny.

Obsada: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter

Reżyseria: Michael Showalter

Gatunek: komedia romantyczna

Czas trwania: 119

Produkcja: USA

 

I tak cię kocham”, czyli cudowna komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista.

Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie (Kumail Nanjiani) spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków (Zoe Kazan). Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.

Na ekranie, znany z serialu „Dolina Krzemowa”, Kumail Nanjiani – jednocześnie współscenarzysta tej autobiograficznej historii, oraz Zoe Kazan („Słowo na M”), która jako nowe ucieleśnienie ‚dziewczyny z sąsiedztwa’ stopniowo przejmuje schedę po Meg Ryan. W rolach drugoplanowych wystąpili słynny komik Ray Romano (serial „Wszyscy kochają Raymonda”) i zdecydowanie za rzadko pojawiająca się na ekranie laureatka Oscara za „Fortepian” – Holly Hunter.

Organizatorzy polecają również regularne seanse wyróżnionego 13 nominacjami filmu: KSZTAŁT WODY (reż. Guillermo del Toro) w terminie 9 - 14 marca, seanse o godz. 18.00.

-----------

WIECZÓR OSCAROWY W KINIE REGIS

Kino Regis, ul.Regis 1, duża sala

Bilety w cenie: 12 zł


Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2