Weekend na Uzborni – majówka z Biblioteką i Dzień Dziecka

Zachęcamy do spędzenia weekendowych popołudni na Uzborni, gdzie w sobotę bocheńska biblioteka przeprowadzi Literacką Majówkę (będzie można spotkać się m.in. z Arturem Barcisiem) a na niedzielę przygotowano bogatszy program ze względu na przypadający w najbliższy czwartek Dzień Dziecka.

Biblioteka zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do Parku Uzbornia w sobotę 27 maja na godzinę 14.00, w programie imprezy zaplanowano:

godz. 14.00 - warsztaty teatralno-czytelnicze z pacynkami „Zabawa w teatr” oraz „O niegrzecznym Filipku, zielonym ogonie, czarach i co z tego wynikło”- spektakl teatru Bajdurka,

godz. 15.00 - literacką grę terenową „Znajdź zapomnianego”,

godz. 16.00 - spotkanie z Arturem Barcisiem, który będzie czytał, opowiadał i bawił się słowem,

godz. 18.00 - koncert rapera i freestylowca Arkadio, którego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach.

Tuż obok muszli koncertowej zostanie zaaranżowana „zielona czytelnia”, w planach jest także konkurs na najciekawszego mema o książkach i czytaniu.

W niedzielę 28 maja w Parku Rodzinnym Uzbornia MDK, MOSiR i MCDiM „Ochronka” zaproponują program bogatszy niż zwykle. Poza programem artystycznym na dzieci czekają zawody sportowe i liczne konkursy z nagrodami.

Program:

Amfiteatr

godz. 15.00 – spektakl teatralny „Śpiąca Królewna” w wykonaniu grupy 6-latków z MP nr 5

godz. 16.00 – spektakl teatralny „Kopciuszek” w wykonaniu „Piątkowych Gagatków” z PSP nr 5

godz. 17.00 – koncert „Witajcie w naszej bajce” w wykonaniu uczniów ze PSP nr 2

Parking

godz. 15.00 – pokazy modelarstwa lotniczego, malowanie twarzy, modelowanie i skręcanie balonów

Skatepark

godz. 15.00 – pokazy deskorolkarzy i rolkarzy

Boisko

godz. 15.00 – gry i zabawy sportowe

Przez cały czas trwania imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniężna na rzecz Filipa Tabora podopiecznego fundacji „Zdążyć z pomocą”.

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Bochni, Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Przedszkole nr 5, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 2.

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2