Weekend na Uzborni - kino i koncert

W ten weekend na Uzborni Miejski Dom Kultury przygotował dwa wydarzenia: cieszące się popularnością publiczności „Kino pod chmurką” (sobota) oraz koncert gitarowo-wokalny uczniów instruktorów Sary Rynowskiej i Bartłomieja Rajskiego.

W sobotę (9 lipca) o 21 zaprezentowany zostanie film Bone Tomahawk (western, thriller), poprzedzi go prelekcja Jacka Dziduszko.

W niedzielę (10 lipca) o 16 rozpocznie się koncert gitarzystów i wokalistów szlifujących swoje talenty w Miejskim Domu Kultury Miejski Dom Kultury pod okiem Sary Rynowskiej (wokal, emisja głosu) i Bartłomieja Rajskiego (gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna). Koncert ten wieńczy rok szkolny 2015/2016.

Koncert uczniów Sary Rynowskiej i Bartłomieja Rajskiego

Amfiteatr Parku Rodzinnego Uzbornia

10 lipca, godz. 16

Bone Tomahawk, USA/Wielka Brytania 2015, reż. S. Craig Zahler

Obsada: Kurt Russel, Patrick Wilson, Matthew Fox, Richard Jenkins, Lili Simmons

Dziki Zachód po sezonie. Mała, leniwa mieścina o wiele znaczącej nazwie Bright Hope. Pusty saloon, błękitne niebo, wypalony słońcem piasek… Cały ten spokój burzy dziwny gość pojawiający się z nagła w miasteczku… Przybysz zachowuje się niepokojąco i nijak nie pasuje do stoickiego spokoju, jakim obdarzeni są mieszkańcy. Swoją postawą prowokuje Szeryfa, a że na Dzikim Zachodzie wszystko dzieje się szybko, o strzelaninę nie trudno. Nieznajomy dostaje strzał w nogę, trafia do więzienia, gdzie całonocny dyżur pełnić ma przy nim młoda i piękna lekarka. Wszystko wydaje się wracać do normy: Szeryf spełnił swój obowiązek, napastnik pojmany, a Bright Hope może spokojnie osunąć się w swoją codzienność.

Nie do końca jednak…

Rankiem więzienie okazuje się puste. Nie ma w nim ani pojmanego, ani pani doktor. Wszystko wskazuje na to, że porwało ich plemię Indian – okrutnych, krwiożerczych kanibali, budzących w miasteczku grozę i lęk. W pościg za nimi rusza Szeryf Hunt (Kurt Russel), jego wiekowy zastępca (Richard Jenkins), miejscowy dandys trudniący się zabijaniem Indian (Matthew Fox), oraz nie w pełni sprawny mąż Pani doktor (Patrick Wilson). Ta dzielna czwórka za punkt honoru stawia sobie uratowanie porwanych. Nie straszna im długa droga, ani przerażające opowieści o kanibalach. Choć każdy z nich jest inny i czym innym się kieruje, to wszyscy najwyżej cenią odwagę, siłę i walkę o dobro innych. Nie spodziewają się jednak, że wspólna droga na zawsze zmieni ich życie, a okrucieństwo wroga z którym przyjdzie im się zmierzyć, nie zna granic!

[opis dystrybutora]

Kino pod chmurką: Bone Tomahawk

Amfiteatr, Park Rodzinny Uzbornia

sobota, 9 lipca godz. 21.

Koncert uczniów Sary Rynowskiej i Bartłomieja Rajskiego

Amfiteatr, Park Rodzinny Uzbornia

niedziela, 10 lipca godz. 16.

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2