Wakacyjne teatrzyki w MDK

Miejski Dom Kultury w Bochni serdecznie zaprasza najmłodszych bochnian i dzieci przebywające w Bochni na letnim wypoczynku na edukacyjne spektakle teatralne p.t.: „Bajka na Misiowych Urodzinach”, który odbędzie się 18 lipca 2019r. o godz. 9:30 oraz "Przygody Pipi Skarpetki" 8 sierpnia 2019r. o godz. 9:00. Przedstawienia odbędą się dużej sali kina Regis.

18.07.2019 (czwartek) godz. 9:30

"Bajka na Misiowych Urodzinach" Rodzinę tworzą osoby, które łączą więzy krwii, ale również bliska relacja- relacja wyjątkowa. Rodzina to emocje i uczucia nie do powtórzenia. Członkowie rodziny powinni chcieć siebie nawzajem słuchać i rozumie, wspierać i pomagaćw trudnych chwilach. Czy w naszym zabieganym świecie wciąż doceniamy fenomen, jakim jest rodzina? Czy potrafimy dostrzec skarb, jakim jest dom rodzinny? Dla Misi Matysi zbliża się ważny dzień- urodziny. Z tej okazji postanawia zorganizować przyjęcie i zaprosić na nie najważniejsze osoby. Kiedy nadchodzi dzień przyjęcia, Matysia orientuje się, że na umówioną godzinę nie pojawia się nikt, ani jeden z zaproszonych gości. Czyżby zapomnieli? A może wcale nie chcieli przyjść? Wujek Tygrys jest policjantem i ma wiele spraw na głowie, każdy w okolicy zna aspiranta Dyzia, może akurat wpadł na kolejny trop w sprawie i nie może pojawić się na urodzinach? Kuzynostwo Kizia i Mizio też mają wiele zajęć. Mizio jest przecież sportowcem i przygotowuje się do maratonu, a Kizia to aktorka i wciąż udziela kolejnego wywiadu lub uczy się roli. Prawda jest taka, że członkowie rodziny pamiętali o urodzinach, ale mieli ważniejsze sprawy... no właśnie, czy są one ważniejsze niż urodziny Matysi? Rodzina wkrótce zrozumie swój błąd i wraz z dziećmi postanowi zrobić Misi ogromną niespodziankę. 

08.08.2019 godz. 9:30

"Przygody Pipi Skarpetki" Wesoła i zwariowana Pippi jest obdarzona nadludzką siłą. Wprowadza się wraz ze swoją małpką i koniem w kropki do Willi zwanej Pięknotką. Dziewczynka wychowuje się sama, bez opieki dorosłych. Pippi nie chodzi do szkoły, nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa, dlatego Pippi często wpada w niebywałe kłopoty. W przedstawieniu poruszany jest szeroko pojęty temat bezpieczeństwa. Dzieci w trakcie widowiska poznają znaki drogowe i podstawowe zasady ruchu drogowego. Spektakl ukazuje, jak ważne jest to, aby nawzajem się słuchać, uczyć się od siebie i przede wszystkim szanować, bez względu na to, ile ma się lat.

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2