Wakacje z Miejskim Domem Kultury w Bochni

Niezwykle interesująco zapowiadają się wakacje w Miejskim Domu Kultury w Bochni. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia naszych stron internetowych www.mdk.bochnia.pl oraz www.kino.bochnia.pl, na których na bieżąco zamieszczać będziemy aktualne propozycje spędzenia z nami wolnego czasu.

W budynku Miejskiego Domu Kultury odbędą się półkolonie dla najmłodszych (2 turnusy: 18-22 lipca oraz 1-5 sierpnia). W programie przewidziano zajęcia muzyczne, wokalne, taneczne, aktorskie, sportowe, plastyczne, spacery, wycieczki, seans filmowy, spektakle teatralne oraz wiele innych atrakcji.

Dodatkowo zapraszamy również na „Wakacje Kreatywnej Technologii” – zajęcia z zakresu konstruowania i programowania robotów, 2 turnusy w terminach 11-15 lipca („Lego Przygoda”) oraz 8-12 sierpnia („Minecraft: Story Kreatech”),
Wakacyjne warsztaty fotograficzne dla dorosłych prowadzone przez red. Przemysława Koniecznego (w terminie dogodnym dla uczestników).
Otwarte warsztaty taneczne przygotowane przez JDC Studio w teminie 4-8 lipca.
Wakacyjne warsztaty wokalne pt. Lato polskiej piosenki, prowadzone przez Sarę Rynowską (zapisy i informacje u instruktora: 791170060).

W czasie wakacji w Miejskim Domu Kultury będzie można obejrzeć dwa edukacyjne spektakle teatralne skierowane do dzieci: Calineczka (21 lipca, godz. 11) oraz Doktor Dolittle i przyjaciele (4 sierpnia, godz. 11).
Calineczka (21 lipca, godz. 11)
Adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena przenosi widzów w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Jest to opowieść o malutkiej , uroczej dziewczynce, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Dziewczynka poznaje na swojej drodze rodzinę Żab, Chrabąszcza, Mysz, Kreta, Jaskółkę, która przenosi ją w zaczarowany świat krainy Elfów. Widzowie uczestniczą czynnie w przygodach Calineczki ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości, niesienia pomocy potrzebującym i wdzięczności.
Doktor Dolittle i przyjaciele (4 sierpnia, godz. 11)
Humoreska sceniczna o niezwykłym lekarzu, znającym mowę wszystkich zwierząt. Perypetie tytułowego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym, mogą być inspirujące do dziecięcych zabaw i działalności plastycznych.  Umiejętność rozmowy z każdym, okazanie ciepłego gestu, a tym bardziej przyjaźni i miłości oraz walki dobra ze złem pozwala zastanowić się nad sensem własnego życia.  Spektakl ma na celu zachęcenie dzieci do właściwego wyboru pozytywnych wartości i zastanowieniem się nad własnym postępowaniem.

Również w kinie Regis przygotowano ciekawy wakacyjny repertuar, w pierwszej połowie wakacji na ekranach najmłodzi będą mogli oglądnąć:
Gdzie jest Dory - tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi, Nemo i Marlinem, postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła mówić się językiem wielorybów?
Bardzo fajny Gigant - porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy.

Przez całe wakacje można oglądać dwie wystawy:
wystawę minerałów „Podziemne skarby Grupy Kapitałowej Stalprodukt S.A. – olkuskie kopalnie rud”.
- wystawę pokonkursową przeglądu „Młodzi Pastycy 2016”.

Szczegóły w sekretariacie MDK, pod numerem telefonu 14 611 69 35 oraz na stronach www.mdk.bochnia.pl i www.kino.bochnia.pl.

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2