Galeria

DNI BOCHNI 2016

Niedziela na Uzborni – talenty i orkiestra

Tradycyjnie koncertową część Dni Bochni 2016 zainaugurowała Orkiestra Dęta Kopalni Soli Bochnia. Nim to jednak nastąpiło na scenie amfiteatru wystąpiły pięciolatki z Przedszkola Nr 3 i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4. Wieczorem scenę opanowali laureaci przeglądu Młode talenty 2016.

Dzień Dziecka na Uzborni

Śpiew, taniec a przede wszystkim dobra zabawa towarzyszyły imprezom z okazji Dnia Dziecka na Uzborni, w minioną niedzielę 5 czerwca. Rewelacyjne przedstawienia teatralne, dużo konkursów i warsztaty manualne sprawiły, że uśmiechy nie schodziły z twarzy publiczności.

Przegląd Młodzi Plastycy 2016 rozstrzygnięty

15 czerwca w samo południe w Miejskim Domu Kultury wręczono nagrody laureatom przeglądu „Młody Plastyk 2016”. Na konkurs wpłynęło 296 prac, które złożyło 43 uczestników. W tym roku przegląd objęli mecenatem Dom Ubezpieczeń Kropidłowscy oraz Ergo Hestia.

Wernisaż wystawy Adama Libery

Liczną publiczność zgromadził poniedziałkowy (28 września) wernisaż malarstwa Adama Libery, młodego artysty z Bochni. W obrazach łatwo odnaleźć fascynację twórczością Salvadore Dali i Zdzisława Beksińskiego, o której sam twórca mówił podczas otwarcia wystawy.

Majówka na Uzborni

Piknikowe świętowanie 225. Rocznicy Konstytucji 3 Maja rozpoczęła sekcja szachowa MDK turniejem o Puchar Burmistrza. W południe rozpoczęły się rozgrywki sportowe na boiskach a o 17 pokazy i występy w amfiteatrze.

Bocheński Dzień Króla Kazimierza

Z okazji tegorocznego Bocheńskiego Dnia Króla Kazimierza Wielkiego (4 marca) Miejski Dom Kultury ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów bocheńskich szkół pt.: „Wyobraź sobie, że… Król Kazimierz schodzi z pomnika”. Ogłoszenie wyników i wręczenia nagród odbyło się na bocheńskim Rynku w samo południe.

Najpiękniejsze ramy w MDK

W czwartek 21 kwietnia w Miejskim Domu Kultury wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „Pomysł na ramkę”. Na konkurs wpłynęło 271 prac wykonanych na równym poziomie, jury postanowiło więc prócz nagród przyznać liczne wyróżnienia.

Zjawiskowy „Śląsk”

Około 800 osób obejrzało i wysłuchało program Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który w Bochni wystąpił na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury w ramach Koncertu Noworocznego. Stworzony specjalnie na tę okazję program obejmował znane hity Zespołu oraz niespodzianki w postaci tańców europejskich i arii operetkowych.

DNI BOCHNI 2015

Tegoroczne Dni Bochni już za nami. Niemal trzytygodniowe święto miasta zostało podzielone na trzy bloki tematyczne: NAUKA-SZTUKA-ROZRYWKA. W ten sposób organizatorzy spełnili postulaty publiczności, która w minionych latach z powodzi propozycji nie wyławiała na czas interesujących ją wydarzeń. Postarano się, aby poszczególne propozycje nie zazębiały się czasowo a także by wydarzenia zawarte w każdym z „bloków” były różnorodne zarówno tematycznie jak i warsztatowo.

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2