Dni Bochni 2018 – III tydzień

Piątkowy koncert w wirydarzu i sobotnio-niedzielne wydarzenia na Rynku zbierają bardzo pochlebne recenzje, myli się jednak ten, kto pomyśli, że Dni Bochni 2018 już za nami. Na ten tydzień organizatorzy wraz z partnerami proponują cztery diametralnie różne wydarzenia.

 

Sekcja teatralnaStowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zaprasza na spektakl teatralny zainspirowany sztuką „Mayday” Raya Cooneya, wzbogacony klasykami polskiej piosenki i kabaretu oraz znanymi szlagierami.

W muzeum Janika Kęsek przedstawi czwartą już część cyklu „Saga bocheńska”. Miejski Dom Kultury zaprasza na drugą projekcję z cyklu „Wystawa na ekranie”. Tym razem bohaterami będą impresjoniści i człowiek, który ich stworzył. Bocheńskie PTTK zachęca do wspólnej wyprawy w Pieniny śladami świętej Kingi.

 

środa 20 czerwca - 19.00

Oratorium Św. Kingi, spektakl teatralny „Bigos dramatyczny czyli wokół Mayday” w wykonaniu sekcji teatralnej Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

 

21 czerwca - 17.30

Czwartkowe Spotkanie Muzealne, wykład Janiny Kęsek „Synku, jeżeli masz chwilę spoczynku napisz bodaj parę słów. Domy bocheńskie w latach wielkiej wojny. Pożegnania – tułaczka – oczekiwanie – powroty”.

 

21 czerwca - 19.00

duża sala kina Regis, projekcja „Wystawa na ekranie: Impresjoniści i człowiek, który ich stworzył”.

 

24 czerwca

wycieczka rodzinna w Pieniny „Śladami Świętej Kingi”. Po śmierci męża Bolesława Wstydliwego Kinga, mieszkając z klaryskami w Sączu, chodziła często pieszo przez Obidzę do Pienin. Tam miała wybudować zamek, który później uchronił ją i siostry Klaryski przed kolejnym najazdem mongolskim. Zapisy w PTTK oddział w Bochni, tel. 14 612 27 62, e-mail: pttkbochnia@interia.pl

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2

Przepraszamy, wystąpił błąd systemowy. Prosimy o kontakt z Administratorem strony

- - - - - - - - - - - -

We are sorry. An error has occured. Please contact the site administrator.