"Leonardo da Vinci: malarz na mediolańskim dworze" - wystawa na ekranie - 19.04.2018

Kino Regis zaprasza  19 kwietnia, o godz. 19.00 na "wystawę na ekranie" (po raz pierwszy w Bochni) poświęconą jednemu z najwybitniejszych artystów wszech czasów - Leonardo da Vinci.

„Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD pokazane są wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.
Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można zobaczyć w kinie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych będą towarzyszyć historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

O wystawie "Leonardo da Vinci: malarz na mediolańskim dworze" z The National Gallery w Londynie:
To było absolutnie wyjątkowe wydarzenie w londyńskiej National Gallery. W jednym muzeum można było obejrzeć największy zbiór zachowanych malowideł i szkiców Leonarda. Wszystko to podczas wystawy „Leonardo da Vinci: malarz na mediolańskim dworze”. Dzięki filmowi mamy wyjątkową okazję nie tylko – niczym na ekskluzywnym wernisażu – okiem kamery zobaczyć fascynujące arcydzieła Leonarda, ale także wniknąć w ich historię i tajemnice. Historyk sztuki i narrator Tim Marlow przedstawia analizę jego wielkich dzieł i prezentuje opinie kuratorów, konserwatorów i innych zaproszonych gości. W dokument wpleciona została wnikliwa biografia artysty, wzbogacona o ujęcia nakręcone w miejscach, w których żył i pracował Leonardo. Za pośrednictwem kamery otrzymujemy także obraz przygotowań do wystawy, na której znalazły się dzieła z różnych kolekcji, na co dzień niedostępne dla turystów i zwiedzających, a w Londynie wystawione na widok publiczny po raz pierwszy od ponad wieku.

 

Phil Grabsky – pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. Cykl „Exhibition on Screen” przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata.
Cykl w każdym sezonie prezentuje kilka tytułów – filmów tematycznych poświęconych wybranym artystom, grupom lub kierunkom w malarstwie, wybranym muzeom lub pojedynczym arcydziełom. Filmy zapraszają do pracowni konserwatorskich, przybliżają techniki malarskie i detale techniczne a także tajniki badania przeszłości legendarnych obrazów. Wszystko to w jakości HD.
---------------
LEONARDO DA VINCI: MALARZ NA MEDIOLAŃSKIM DWORZE
/Wystawa na ekranie/
reż.: Phil Grabsky
19.04.2018, godz. 19.00
Kino Regis, duża sala
Bilety: 20 zł.

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2