Koncert ku pamięci Krzyśka Fity - lidera Sonic Wave

W niedzielę 26 lutego o godz. 17:00 w Sali Kameralnej na I p. Miejskiego Domu Kultury w Bochni odbędzie się koncert zespołu Sonic Wave, który powróci na scenę, aby uczcić pamięć tragicznie zmarłego rok temu gitarzysty, tekściarza i kompozytora Krzyśka „Najta” Fity.

Grupa Sonic Wave przy wsparciu przyjaciół i znajomych pragnie zakończyć ostatni etap działalności pod dobrze znanym na lokalnej scenie szyldem i po prawie dwuletniej nieobecności na scenie przypomnieć piosenki Krzyśka. Tego wieczoru nie zabraknie zarówno nostalgicznych, melodyjnych, rockowych utworów w zupełnie nowych aranżacjach, jak i znanych coverów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zachowali w swojej pamięci naszego uzdolnionego przyjaciela i dobrego człowieka, który odszedł od nas zbyt wcześnie mając zaledwie 25 lat…

Wstęp oczywiście wolny.

Więcej szczegółów znaleźć można w facebookowym evencie pod adresem: https://www.facebook.com/events/1816694851902514/

Krzysztof Fita i Sonic Wave

Krzysztof „Najt” Fita 1991-2016 - lider zespołu, wokalista, gitarzysta, aranżer, kompozytor i autor tekstów, grał również na harmonijce. Miał szerokie horyzonty muzyczne – słuchał wielu odmian muzyki, choć najbardziej zakochany był w rocku i jego wszelakich odmianach. Doświadczenia muzyczne zbierał także jako muzyk uliczny w Krakowie.

Był autorem kilkunastu muzycznych utworów, kilku opowiadań oraz jednej niewydanej książki - w planach miał napisanie kolejnych. Jego największymi pasjami były muzyka i literatura.

Sonic Wave to bocheński zespół, który stawia na melodyjne rockowe brzmienie. Powstał pod koniec 2012 roku, najpierw jako zespół akustyczny, który później rozwinął się i grywał także koncerty w pełni elektryczne. Grupa ma kilkanaście całkowicie autorskich utworów. Jedna z nich („Rainy Night") została wykorzystana w niezależnym pełnometrażowym filmie pt „Nawiedzona Szosa”. Na jesień 2013 roku ukazał się teledysk do tej piosenki. Utwór został także kilkukrotnie puszczony podczas audycji Jerzego Skarżyńskiego w Radiu Kraków.

W grudniu 2014 roku grupa wydała swoją debiutancką EP "Retrospekcja" z utworami Magic feeling, Love will keep us alive, Twój czas i Rainy Night.Ostatnim zrealizowanym nagraniem był utwór „Siedem słów”.

Pod koniec sierpnia 2015 Sonic Wave roku oficjalnie przestał istnieć, ale dawał do zrozumienia, że któregoś dnia powrócą…

Fanpage grupy https://www.facebook.com/sonicwaveteam/

Kanał YouTube https://www.youtube.com/user/sonicwavechannel?feature=mhee


Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2