Koncert Bochnia Rocks!

Wakacyjny koncert cyklu Bochnia Rocks! wybrzmi w bluesowych i klasycznych rockowych rytmach. Organizatorzy zaprosili bowiem króla klasycznego grania Michaela Hilla z zespołem. Jeśli lubicie muzykę Little Richarda czy Harrego Bellafonte, z którymi Hill nagrywał płyty – ten koncert jest dla Was! Zaplanowano go na 13 lipca na godz. 20 w dużej sali kina Regis.

Michael Hill to dorastający na Bronksie gitarzysta, wokalista i kompozytor czerpiący swoje wczesne inspiracje z gry Jimi Hendrixa. Po tym jak zobaczył Jimmiego na kilku koncertach w Nowym Yorku i na festiwalu Woodstock, Hill wiedział co chce robić przez resztę swojego życia. Zaczął grać na gitarze w 1970 roku i do 1972 pogrywał w rockowych i soulowych zespołach. W 1973 roku wraz z bratem Kevinem, który grał na basie, założył swój pierwszy zespół. Wzorował się na gitarzystach takich jak B.B. King, Buddy Guy, Albert King i Carlos Santana. Na jego grę mieli też wpływ Marvin Gaye, Bob Marley i Curtis Mayfield. Sam Hill podążał za tradycją piosenek bluesowych lat 20. i 30. wykonywanych przez Ledbellego, Mance Lipscomb i innych klasycznych artystów bluesowych którzy również jak on, poruszali problemy społeczne w swojej twórczości.

Do połowy lat 70. Hill pracował jako muzyk sesyjny z artystami takimi jak Little Richard, Archie Bell, Harry Belafonte i Carla Thomas. W połowie lat 80. współpracował z Vernonem Reidem z Living Colour tworząc Black Rock Coalition, wokół której zgrupowali nowojorskie czarne zespoły rock&rollowe. W latach 90. Hill nagrał dwa albumy, „Bloodlines” (1994) i „Have Mercy” (1996) dla chicagowskiej wytwórni Alligator Records. Obydwa zawierały zaangażowane społecznie teksty i zostały dobrze przyjęte przez krytykę. Debiutancki „Bloodline” okrzyknięty został najlepszym bluesowym debiutem roku. Oprócz tego Hill grał trasy w klubach i na festiwalach na całym świecie, od Niemiec, Francji, Skandynawii, Austrii, Anglii, Włoch i Brazylii po Australię.

W 1998 roku powrócił z płytą „New York State of Blues” nagraną również dla Alligator Records. Później wydał jeszcze „Audience of One” dla Inthermix w 2000 r., „Larger Than Life” dla Singular w 2001 r., koncertowy album „Electric Storyland Live” dla Ruf w 2003 r. i Black Gold and Goddesses Bold dla JSP w 2005 r.

W Bochni wystąpi ze składem Michael Hill's Blues Band.

Bochnia Rocks! Michael Hill Blues Band

MDK, duża sala kina Regis

13 lipca 2017 r. godz. 20.


Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2