Film "Komunia" i spotkanie z reżyserką - Anną Zamecką w DKF "Maciste" - 19.01.2017

DKF Maciste zaprasza 19 stycznia do Kina Regis na inauguracyjne w 2017 roku spotkanie klubowe.  Zobaczymy - nagrodzony m.in. na MFF w Locarno - polski dokument "Komunia".
Po seansie spotkanie z reżyserką filmu - Anną Zamecką. Wstęp do filmu oraz rozmowę poprowadzi - Jacek Dziduszko.

Opis filmu:
Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem, niepełnosprawnym bratem i dba o relacje z mieszkającą osobno matką, ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość.  Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema. Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

Światowa premiera „Komunii” odbyła się na MFF w Locarno, gdzie film otrzymał GRAND PRIX Semaine de la Critique dla najlepszego filmu. Swoją polską premierę miał natomiast na Warszawskim Festiwalu Filmowym, na którym zdobył Grand Prix dla najlepszego dokumentu. Film został już zakwalifikowany do konkursu głównego festiwalu w Lipsku. Będzie również prezentowany w sekcji Best of Fests na festiwalu IDFA w Amsterdamie.


Reżyser:
Anna Zamecka - mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała dziennikarstwo, antropologię kulturową i fotografię w Warszawie i Kopenhadze. „Komunia” jest jej pełnometrażowym debiutem. Reżyserka jest również autorką scenariusza filmu, współproducentką oraz montażystką.

 

WIĘCEJ: DKF AKTUALNOŚCI

 

Informujemy, że można już zamawiać legitymacje członkowskie DKF na rok 2017. Cena 20 zł. Cena pojedynczego biletu na seanse w ramach DKF /dla posiadacza ważnej legitymacji/ wynosi jedyne 5 zł. Dodatkowo legitymacja uprawnia do ulgi na regularne seanse w kinie Regis.

------------------
KOMUNIA (2016)
Gatunek: dokument
19 stycznia /czwartek/ 2017, godz. 19.00
Kino Regis, ul. Regis 1
bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
Zrealizowano przy wsparciu PISF

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2