Festiwal filmu "Patrz więcej" i koncert MIKROMUSIC Acoustic Trio 12-13 XII 2018.

DKF Maciste / Kino Regis / Miejski Dom Kultury w Bochni i Agencja koncertowa yMusic zapraszają w dniach 12-13 grudnia na festiwal filmu "Patrz więcej".
W ramach festiwalu (12 grudnia) zobaczymy  5 najczęściej nagradzanych filmów dokumentalnych, wyselekcjonowanych z okazji 15-lecia Szkoły Wajdy. Dzień później (13 grudnia) przegląd podsumuje wieczorny koncert zespołu MIKROMUSIC ACOUSTIC TRIO.

 
Program:

12 grudnia - (środa), godz. 19.00, mała sala:

                    ⦁    Koniec świata, reż. Monika Pawluczuk
                    ⦁    Kiedy Bedę ptakiem, reż. Monika Pawluczuk
                    ⦁    Paparazzi, reż. Piotr Bernaś
                    ⦁    Ślimaki, reż. Grzegorz Szczepaniak
                    ⦁    Trampkarze, reż. Marcin Filipowicz

                    Bilety: 5 zł online (KLIKNIJ) i w kasie kina.

                    Opisy filmów na dole strony.

13 grudnia - (czwartek), godz. 20.00,  duża sala:
                    ⦁    koncert MIKROMUSIC ACOUSTIC TRIO

                    Bilety: 30 zł, 20 zł (z legitymacją DKF)

                    Uwaga: brak rezerwacji, tylko możliwość zakupu online (KLIKNIJ) i w kasie kina.

 

MIKROMUSIC ACOUSTIC TRIO

Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem tez muzyki ludowej. Na debiutanckim albumie Mikromusic wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. Na 10-lecie zespołu w 2012 roku został wydany koncertowy album oraz dvd Mikromusic w eterze. Na początku 2013 pojawił się piąty krążek zespołu Piękny koniec zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel Takiego chłopaka osiągnął ponad 11 mln. wyświetleń na portalu YouTube.

Mikromusic ma również na swoim koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki Thank God I’m a Woman. Najnowsza płyta studyjna Mikromusic Matka i Żony ukazała się w październiku 2015 roku. Płytę zapowiedział utwór. Krystyno, we wrześniu zaś ukazał się singiel Bezwładnie, w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie Chemia w reżyserii Bartka Prokopowicza.
Oglądalność teledysków Mikromusic na Youtube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce w 2018 roku.

Trzyosobowy skład reprezentują:

    Natalia Grosiak – wokal
    Dawid Korbaczyński – gitara
    Robert Szydło – gitara basowa

---------------------------------------------


Opisy filmów:

Koniec Świata – reż. Monika Pawluczuk. Czas trwania filmu 38 min
Kameralny, autorski film dokumentalny, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy. W tę jedną noc podobną do wielu innych, ludzie w dużym mieście, nękani samotnością chcą z kimś porozmawiać.
Radio jest motywem łączącym ten nocny świat – słyszymy je w karetce, w monitoringu miejskim, gdzie na dziesiątkach ekranów widzimy nocne życie miasta. Radio jest klamrą spajającą film oraz źródłem najważniejszych pytań.

W 2016 roku dokument znalazł się na liście filmów ubiegających się o nominacje do Oscara 2017. Film „Koniec Świata” zdobył łącznie 13 nagród na Festiwalach Filmowych.


Kiedy będę ptakiem – reż. Monika Pawluczuk. Czas trwania filmu 28 min.
Film opowiada historię Madżi, kobiety z birmańskiego plemienia Kajan, która w podeszłym wieku zakłada na szyję metalowe obręcze, tylko po to, żeby zarobić na utrzymanie jako atrakcja turystyczna w Tajlandii, dokąd uciekła wraz z mężem i synami.
W Birmie, gnębionej przez oddziały junty rządzącej krajem, została ich córka. W obawie o jej bezpieczeństwo, rodzice postanawiają sprowadzić ją do Tajlandii. Czekanie na nią, pełne niepokoju i napięcia, wyznacza rytm i strukturę filmu.

Film „Kiedy będę ptakiem zdobył łącznie 9 nagród na Festiwalach Filmowych.


Paparazzi – reż. Piotr Bernaś. Czas trwania filmu 33 min.
Film Piotra Bernasia opisuje kulisy budzącego emocje i powszechnie krytykowanego zawodu. „Paparazzi” to pierwszy polski film o tej tematyce. Pokazuje jedne z najważniejszych w Polsce wydarzeń medialnych roku 2010 z punktu widzenia codziennej pracy paparazzi – od polowania na Romana Polańskiego po wydarzenia związane z katastrofą smoleńską. Jednak na pierwszym planie rozgrywa się dramatyczna historia człowieka, który codziennie dokonuje kontrowersyjnych wyborów i ponosi ich konsekwencje na gruncie emocjonalnym, osobistym i etycznym. Tytułowy bohater okazuje się równie bezwzględny wobec siebie, jak wobec świata, na który poluje. „Paparazzi” to film o świecie pogubionych wartości i nagiętych zasad – pokazuje jednak, że zawsze mamy szansę, aby zdecydować, jakim człowiekiem będziemy jutro.

Film „Paparazzi” zdobył łącznie 10 nagród na Festiwalach Filmowych.


Ślimaki – reż. Grzegorz Szczepaniak. Czas trwania filmu 29 min.
Andrzej wraz z kolegą postanawia założyć park hodowlany dla ślimaków. Mimo braku doświadczenia wierzy w sukces przedsięwzięcia. Z pomocą przychodzi mu Grzegorz Skalmowski z Pasłęka, polski guru tej dziedziny zwany „Ślimaczanym Królem”, który udziela cennych porad. Trwają przygotowania do rozpoczęcia hodowli. W przerwach w pracy mężczyźni prowadzą rozmowy o życiu i śmierci, miłości i przyjaźni, które stają się kwintesencją filmu, ślimak zaś urasta do roli symbolu odradzania się i życia wiecznego.

Film „Ślimaki” zdobył łącznie 12 nagród na Festiwalach Filmowych.


Trampkarze – reż. Marcin Filipowicz. Czas trwania filmu 24 min.
Film dokumentalny pokazujący początkowy, a zarazem najtrudniejszy etap w życiu młodych bohaterów, prowadzący do spełniania ich życiowego marzenia. Głównymi bohaterami filmu są dwaj bracia, 14-letni Mateusz oraz 13-letni Łukasz, mieszkający w niewielkiej górskiej wiosce na południu Polski. Ich marzeniem jest zostać profesjonalnymi piłkarzami grającymi przynajmniej w Polskiej Ekstraklasie.

Film „Trampkarze” zdobył łącznie 5 nagród na Festiwalach Filmowych.

 

------------------
FESTIWAL "PATRZ WIĘCEJ" + MIKROMUSIC ACOUSTIC TRIO
12-13 grudnia /środa/czwartek/ 2018
Kino Regis, ul. Regis 1, 32-700 Bochnia
Zrealizowano przy wsparciu PISF

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2