Ferie w MDK

Na ferie Miejski Dom Kultury przygotował ciekawą ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży spędzających zimową przerwę od nauki w Bochni. Zaplanowano spektakle teatralne dla najmłodszych, specjalną ofertę filmową oraz liczne zajęcia z zakresu szeroko rozumianej sztuki i nie tylko.

Zajęcia warsztatowe
Dzieci w wieku 6-10 lat
Termin: 12-16 lutego 2018 r., w godzinach od 9:00 do 13:00.
W programie: zajęcia muzyczne, manualne, taneczne, ruchowe, spektakl teatralny, seans filmowy, zjazd do Kopalni Soli, spacery do ciekawych miejsc.

Spektakl teatralny pt. Alicja w krainie czarów
13 lutego (wtorek) 2018 r. o godz. 11:00.
Jest to znana opowieść o dziewczynce podróżującej w głąb wyobraźni. Głównym tematem jest podróż przez fantastyczną i nonsensowną krainę, podczas której spotyka się ona z nielogicznymi zagadkami. Do krainy czarów dostaje się podążając za Białym Królikiem przez jego norę w ziemi. Na swej drodze spotyka niesamowite postaci takie jak: Szalony Kapelusznik, Zając Szarak, Kot Dziwak i Królowa Kier. Pod koniec swej przygoda Alicja budzi się i uświadamia sobie, że zaczarowany świat jest tylko snem. W przedstawieniu dzieci uczą się, że należy rozwijać swoją wyobraźnie oraz pomagać potrzebującym.

Spektakl teatralny pt. Pinokio
20 lutego (wtorek) 2018 r. o godz. 11:00
Pinokio to znana i lubiana przez dzieci bajka o drewnianym pajacu, który zostaje wystrugany z drewna przez ubogiego gospodarza Dżepetto. Zaczyna odczuwać ludzkie emocje, a także musi stanąć przed wieloma wyborami. Za dobre otrzymuje nagrody, a za złe ponosi konsekwencję. Największą z nich jest wydłużający się nos, który z każdym kolejnym kłamstwem staje się coraz większy.

Seanse filmowe dla dzieci

GNOMY ROZRABIAJĄ
Od 9-13 lutego, godz. 14.15 (2D), 16.00 (3D), 14 lutego, godz, 16.00
Chloe przeprowadza się wraz z mamą do nowego miasta. Wszystko jest dla niej nowe - dom, szkoła, znajomi. Stary budynek, w którym razem zamieszkają wydaje się skrywać wiele tajemnic. Jedną z nich jest osobliwa kolekcja krasnali ogrodowych. Pewnego dnia małe figurki ożywają! Okazuje się, że skrzaty są tak naprawdę legendarnymi strażnikami, którzy od wieków bronią świata przed żarłocznymi istotami z innych wymiarów. Dzielna Chloe, wspólnie z nowopoznanym kolegą z sąsiedztwa o imieniu Liam, przyłączają się do akcji. Zwariowane krasnale wraz z dwójką dzieciaków będą musiały poradzić sobie z pozaziemskim zagrożeniem. Bohater tkwi w każdym z nas! Trzeba go tylko obudzić!

FERNANDO

„Fernando” to przygodowa komedia animowana, inspirowana słynną książką dla dzieci o byczku Fernando, autorstwa Munro Leafa i Roberta Lawsona, a zrealizowana w studio Blue Sky, w którym powstały m.in.: ”Epoka lodowcowa” i ”Rio”. Tytułowy Fernando to wielki byczek o równie wielkim sercu. Omyłkowo wzięty za groźną bestię zostaje schwytany i uprowadzony z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. Gotowy na wszystko, by powrócić na łono rodziny, Fernando staje na czele grupy niezwykłych sojuszników i wyrusza na wielką wyprawę, podczas której przeżyje przygodę swego życia. W polskiej wersji językowej Fernando przemówi głosem Marcina Dorocińskiego. Film nominowany do Oscara w kategorii „najlepsza animacja”.

JASKINIOWIEC

Od 23-28 lutego, godz. 14.15 i 16.00
W zamierzchłych czasach, gdy nie było facebooka, prądu i ciepłej wody, a w zagrodzie za jaskinią pasły się dinozaury, rozgrywa się pełna szalonych przygód historia dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. W świecie, w którym zamiast psa każdy mógł mieć mamuta, a zaostrzony kamień był gadżetem na miarę dzisiejszego smartfona, nadejście pulsującej hałaśliwą nowoczesnością Epoki Brązu zwiastuje nieuniknione kłopoty.

Regularne zajęcia:

- taniec towarzyski,
- ognisko baletowe,
- taniec orientalny,
- sekcja szachowa,
- modelarstwo lotnicze,
- nauka gry na perkusji,
- zajęcia wokalne,
- kółko fotograficzne,
- fitness.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat MDK, ul. Regis 1, czynny w dni robocze od godz. 8 do 16 oraz kasa kina czynna codziennie - oprócz czwartków, od godz. 16. Informacje można uzyskać także pod nr tel. 14 611 69 35, kom. 784 683 895.

 

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2