Dzień Dziecka na Uzborni

Śpiew, taniec a przede wszystkim dobra zabawa towarzyszyły imprezom z okazji Dnia Dziecka na Uzborni, w minioną niedzielę 5 czerwca. Rewelacyjne przedstawienia teatralne, dużo konkursów i warsztaty manualne sprawiły, że uśmiechy nie schodziły z twarzy publiczności.

Imprezę rozpoczęła młodzież z Miejskiego Centrum dzieci i Młodzieży „Ochronka” spektaklem „Bal u Franciszka” – uwspółcześnioną w bardzo dowcipny sposób wersją Kopciuszka. Za adaptację scenariusza i reżyserię odpowiadały panie Anna Strąg, Bożena Tota i Bożena Gniewek a za oprawę muzyczną Paweł Poznański i Oliwia Obroślak.

„Zajączki” to cztero i pięciolatki z Miejskiego Przedszkola Nr 6, które w programie „Wyruszamy na wakacje” przeniosły publiczność m. in. do Anglii, afrykańskiej dżungli, Hiszpanii. Duży aplauz wzbudził byczek z corridy, hasający żwawo po scenie. Przedszkolaki do występu przygotowały panie Anna Trepa i Ewa Kargul.

„Wszystkie kolory lata” wyśpiewali uczniowie szkoły Podstawowej Nr 2, wystąpili czwarto (IVa i IV b) oraz szóstoklasiści (VIa i VIc) przygotowani przez panią Małgorzatę Mrózek.

Inscenizację bajki „O straszliwym smoku, dzielnym Szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku” wykonali rodzice dzieci z grupy integracyjnej (nr 3) z Miejskiego Przedszkola nr 2. Piękna scenografia, dopracowane kostiumy i znakomita gra aktorska powodowały, że na buziach dzieci pojawiały się na zmianę: śmiech, lęk i wzruszenie.

Między występami prowadzono konkursy wiedzy o obejrzanych programach a przez cały czas imprezy trwał konkurs plastyczny na najpiękniejszy rysunek przedstawiający to, co dzieci oglądały na scenie.

Rozdano mnóstwo nagród i słodyczy ufundowanych przez firmy: Coccodrillo, supermarket Intermarche i Galerię Rondo.

Ostatnim wydarzeniem na scenie amfiteatru był spektakl taneczny „Kopciuszek” wystawiony przez instruktorów i dzieci z Dance & Fitness House. Tę część imprezy przygotowała Fundacja Auxilium.

Impreza miała także wymiar charytatywny, zbierano datki na leczenie Filipka Tabora i Dorotki Botkowskiej.

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2