"Tony Halik. Tu byłem" - dokument o legendarnym podróżniku w DKF Maciste

Prywatny pilot Juana Peróna

Odkrywca i obieżyświat

Dziennikarz NBC

Autor pierwszego wywiadu z Fidelem Castro

Mieszkający w komunistycznej Polsce, gdzie ludzie nie mają paszportów

Poznajcie Tonego Halika!

15 października DKF Maciste zaprasza na dokument poświęcony legendarnemu globtroterowi - znanemu z programów telewizyjnych prowadzonych wspólnie z Elżbietą Dzikowską (m. in. "Tam, gdzie pieprz rośnie", czy "Pieprz i wanilia") - Toniemu Halikowi. Początek o godz. 19.00. Prelekcję przed pokazem wygłosi dr Maciej Stroiński. Uwaga: Ilość miejsc na sali ograniczona!

Reżyser, Marcin Borchardt, zabiera nas w podróż śladami jednego z najwybitniejszych podróżników XX wieku. Jest to obejmująca pół wieku dokumentalna epopeja, precyzyjnie zrekonstruowana z unikalnych i nigdy niepublikowanych materiałów archiwalnych, nakręconych przez Halika podczas niezliczonych podróży po całym świecie. Tony Halik, za pomocą swoich kultowych programów przenosił, co wieczór miliony Polaków w miejsca, które im się nawet nie śniły. Film opowiada o jego życiu, przygodach oraz wszelkiego rodzaju przeciwnościach, którym musiał stawiać czoło na każdym kroku. Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować́ to i owo. Dziś́ trudno dociec, co z tego, o czym mówił wydarzyło się się̨ naprawdę̨, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru.

 Tony Halik" to film o podróżniczej pasji i pogoni za marzeniami, ale i o kosztach, jakie trzeba zapłacić, aby mogły się ziścić. Opowieść o płynnej granicy między prawdą a fałszem, wpisanej w niezwykłe losy człowieka, który na tej granicy uczynił swoje miejsce na ziemi” – opowiada Borchardt, który odpowiedzialny jest za film "Beksińscy. Album wideofoniczny".

 ----------

Tony Halik /2020/

15 października /czwartek/ 2020, godz. 19.00

Kino Regis, ul. Regis 1

bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u

Organizatorzy: DKF Maciste /Kino Regis/ Miejski Dom Kultury

Działalność DKF Macistewspółfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2