Dni Bochni rozpoczęte!

Imponujący pokaz Ogniska Baletowego zainaugurował Dni Bochni 2017. Niemal 100 tancerek pojawiło się na scenie amfiteatru na Uzborni. Widownia szczelnie wypełniła się publicznością, która równi gorąco oklaskiwała solistki i balet. Widzowie mieli okazję zobaczyć fragmenty znanych baletów: Bajadery, Czerwonego Kapturka, Pajaców. Pojawiły się tak lubiane przez dzieci Smerfy a także koty i myszy. Były lalki i pajace a także piękne eteryczne baletnice.

Ognisko Baletowe prowadzone przez Edytę Korus i Adama Kawę działa w Tarnowie od 25 lat, w Bochni zdecydowanie krócej, ale efekty pracy z dziećmi i młodzieżą naprawdę zachwycają A w programie Dni Bochni już dziś w Bibliotece warsztaty kreatywnego pisania i spotkanie z Pawłem Beręsewiczem autorem książek dla dzieci, co w kolejne dni prezentujemy poniżej.

 

NAUKA

8 czerwca, godz. 17.30, Muzeum, Ikonoteka Bocheńska (2), otwarcie wystawy pt. Więcej niż szkoła, poświęconej dwóchsetletnim dziejom Gimnazjum i Liceum im. króla Kazimierza Wielkiego w Bochni.

Uroczyste obchody jubileuszu 200-lecia Gimnazjum i Liceum im. króla Kazimierza Wielkiego w Bochni

9 czerwca

godz. 12.00, sala gimnastyczna I Liceum Ogólnokształcącego, uroczysta sesja poświęcona historii szkoły.

godz. 16.00, bazylika św. Mikołaja, koncert fortepianowy Jakuba Kuszlika, absolwenta I Liceum

Ogólnokształcącego w Bochni.

10 czerwca

godz. 14.30, przejście nauczycieli i uczniów w uroczystym korowodzie z gmachu szkoły na Rynek, uroczyste otwarcie Zjazdu Absolwentów.

godz. 16:00, bazylika św. Mikołaja, msza święta, przejście absolwentów do gmachu szkoły
- odsłonięcie tablicy jubileuszowej.

11 czerwca, godz. 12.00, Muzeum, spotkanie z cyklu Z Bochni w świat. Ze świata do Bochni z Tomaszem Janikiem - dyplomatą, byłym konsulem generalnym RP w Łucku i Mińsku, absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Bochni.

11 czerwca, godz. 15.00, Tablice pamiątkowe, wycieczka edukacyjna z Ryszardem Rozenbajgierem (PTTK w Bochni). Zbiórka przy pomniku króla Kazimiera Wielkiego.

 

SZTUKA

5 czerwca, godz. 8.30, Biblioteka, Filia Nr 1, godz.11.00 Biblioteka siedziba główna, spotkania z Pawłem Beręsewiczem autorem książek dla dzieci i młodzieży.

5 czerwca, godz. 16.00, Biblioteka sala klubu, Tajemnice przestrzeni miejskiej, warsztaty kreatywnego pisania.

6 czerwca, godz. 17.00, Biblioteka Filia Nr 4, Almanach Literacki, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

7 czerwca, godz. 9.09, Biblioteka sala klubu, czytanie Uzborni z Andrzejem Pacułą.

7 czerwca, godz. 11.30, Biblioteka sala klubu, Życie na poczytaniu, spotkanie z Grzegorzem Jankowiczem.

 

ROZRYWKA

6 czerwca, godz. 18.00, Biblioteka sala klubu, Andrzej Pacuła, Bogdan Loebl – poeta piosenki, poeta bluesa, ilustracja muzyczna Grupy ADSU.

11 czerwca, godz. 20.00, Amfiteatr Parku Rodzinnego Uzbornia, A to Polska właśnie, spektakl teatralny młodzieży Gimnazjum Nr 2. 

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2