DLA SENIORÓW: "Stary człowiek i może" w kinie Regis - odsłona trzecia.

Kino Regis serdecznie zaprasza wszystkich seniorów (choć nie tylko) w dniu 8 lutego (godz. 10.00)  na trzecią edycję dedykowanego im przeglądu filmów krótkometrażowych.

Czas trwania: 81 minut. Cena pojedynczego biletu: 5 zł

Starość niejedno ma imię. Mając siedemdziesiąt lat można całkowicie odmienić swoje życie. Można zostawić pracę i zacząć spełniać swoje marzenia. Można też nic nie zmieniać, co wcale nie oznacza, że będzie nudno. Bohaterowie filmów udowadniają, że jesień życia nie jest czasem straconym, a niezwykłe rzeczy mogą się przydarzyć ludziom w każdym wieku
Filmy:

Niewidzialne / reż. Zofia Pręgowska / dokument / Polska /  2014 / 22 min.
Pani Krystyna ma dziewięćdziesiąt lat i potężny dorobek poetycki zapisany w zeszytach. Wciąż notuje swoją wizję świata, choć prawie wcale go nie widzi. Właśnie szykuje się do wyjazdu na konkurs recytatorski.

 

 

 

Wołam twoje imię / reż. Oskar Rosetti / fabuła / Szwajcaria / 2015 / 25 min.
Nicolas mieszka w domu spokojnej starości i czuje, iż w jego życiu zbyt wiele się już nie wydarzy. To nie jest historia o poszukiwaniu miłości, lecz o chęci wykrzyczenia swoich praw. Praw do czucia się młodym i wolnym w miejscu, gdzie nie wolno nawet podnosić głosu.

 

 

Czas Tango / reż. Frederic Hontschoote / fabuła / Francja / 2014 / 5 min.
Znudzony starszy mężczyzna spędza wieczór na milondze pełnej młodych par. Wszystko zmienia się w momencie, gdy na salę wkracza tajemnicza nieznajoma.


 

 

 

Goran the Camel Man / reż. Marcin Lesisz / dokument / Polska, Gruzja / 2016 / 17 min.
Goran to Roland Charles Verdon, Szwajcar. Od 27 lat podróżuje na swoim cygańskim wozie wraz z psami, kozami i wielbłądem, przemierzając Jedwabny Szlak. Udało mu się dwukrotnie przebyć trasę przez Mongolię, Iran, Turcję, Włochy i Francję. To portret niezwykłego podróżnika, współczesnego nomady.

 

 

Przygody Nissego na lądzie i na morzu / reż. Mia Blomgren, Klara Swantessen / animacja / Szwecja, Dania / 12 min.

Nisse, 87-letni marynarz z Gothenburga czyta swój pamiętnik z podróży po świecie. Wspomina 40 lat na morzu - pokazuje zdjęcia, opowiada o przygodach, tatuażach czy doświadczeniach z kobietami, których na swojej drodze spotkał bardzo wiele.

 
---------------
STARY CZŁOWIEK i MOŻE
środa, 8 lutego, godz. 10.00
Kino Regis, ul. Regis 1, duża sala
bilety: 5 zł

Przy współpracy z:
Fundacja Ad Arte / www.facebook.com/fundacjaadarte
Short Waves Festival / http://www.shortwaves.pl/
https://www.facebook.com/festiwalshortwaves/

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2