CZŁOWIEK NA TORZE Andrzeja Munka - inauguracyjne spotkanie DKF w 2016 r.

Kino Regis i DKF Maciste zaprasza na pierwsze noworoczne spotkanie klubowe. Cofniemy się do klasyki polskiego kina albowiem pokażemy "Człowieka na torze" - pełnometrażowy debiut  Andrzej Munka, który w 1956 roku był jaskółką zmian zachodzących w polskiej kinematografii po okresie socrealizmu. Film w zakończonej niedawno ankiecie Muzeum Kinematografii na 120-Lecie Kina zajął 40. miejsce w kategorii filmów polskich. Pokaz będzie miał miejsce 28 stycznia o 19:30. Film zostanie pokazany w wersji zrekonstruowanej cyfrowo.


Prelekcję przed filmem przeprowadzi Jacek Dziduszko.

 

 

Jednocześnie informujemy, że od 18.01.2016 można składać zamówienia (w kasie kina) na legitymacje DKF. Cena 20 zł. Legitymacja uprawnia do ulgowych wejść na spotkania w ramach DKF (bilet 5 zł) oraz do ulg na regularne seanse w Kinie Regis przez cały rok (ceny jak dla biletów ulgowych 2D i 3D).

 

O FILMIE:
Mechanik Stanisław Zapora (Zygmunt Listkiewicz) i palacz Marek Nowak (Roman Kłosowski) obsługują lokomotywę nocnego pociągu pośpiesznego. W przedziałach pasażerowie rozmawiają, spoglądają przez szyby wagonu w mrok lub drzemią.
Maszyniści z siebie są dumni. Mimo kiepskiej jakości węgla, w kotle lokomotywy jest piętnaście atmosfer. Pociąg zbliża się do miejscowości Lemiesze. W oddali majaczy już sygnał na semaforze. Nagle na torze pojawia się ludzka sylwetka. Zapora i jego pomocnik błyskawicznie zaciągają hamulce. Gwałtowne hamowanie wielosettonowej lokomotywy zrzuca pasażerów z siedzeń. Pociąg powoli zatrzymuje się. Kolejarze znajdują na torach martwego człowieka. Jest nim stary maszynista Władysław Orzechowski (Kazimierz Opaliński). Dostrzegają też, że na semaforze pali się tylko jedno światło zamiast dwóch, nakazujących zwolnienie przed zwrotnicami. Rozpoczyna się śledztwo. Komisja musi ustalić, czy był to przykład niedbalstwa czy akt sabotażu. I dlaczego stary maszynista stanął na torach przed pociągiem, czekając na pewną śmierć?

Więcej: DKF AKTUALNOŚCI

 

------------------
CZŁOWIEK NA TORZE (1956)
Gatunek: dramat
Czwartek, 28 stycznia 2016, godz. 19.30
Kino Regis, ul. Regis 1
bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
Zrealizowano przy wsparciu PISF

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2