Bochnia Rocks! – kolejny mistrz gitary zagra w Bochni

Kip Winger kolejny wirtuoz gitary spod znaku haevy metalu zagra w Bochni w sali kina Regis w środę 21 września o godz. 19. Będzie to jego pierwszy i wyłączny koncert w Polsce.

Kip Winger - zdobywca kilku platynowych płyt, nominowany do nagrody Grammy, umieścił 6 singli na liście Top 40, jest najbardziej znany z gry z swoim zespole Winger i wcześniej, jako basista w grupie Alice’a Coopera. Jednakże szlak jego muzycznej wędrówki jest znacznie dłuższy i szerszy, a najlepiej obrazują go jego solowe albumy “This Conversation seems like a Dream”,” Songs from the Ocean Floor “, “From the Moon to the Sun”, a także najnowsze dzieło “Ghosts, for string orchestra, piano and harp”, które stało się kanwą dla baletu, którego w choreografii Christopher Wheeldon z San Francisco Ballet.

W 1995, po olbrzymim sukcesie Winger, Kip zbudował na wzgórzach Santa Fe własne studio nagrań, gdzie znalazł nieograniczoną przestrzeń do komponowania i rejestrowania muzyki. „Jeszcze jako dziecko zawsze chciałem dowiedzieć się jak najwięcej o muzyce i występach. Brałem różnego rodzaju lekcje, studiowałem także balet, jako wzmocnienie wizerunku scenicznego. W tym czasie byłem mocno pod wpływem takich kompozytorów, jak Stravinsky, Debussy, czy Ravel. Zadawałem sobie wciąż pytanie - kto skomponował tę muzykę? - W ten sposób zacząłem zgłębiać muzykę klasyczną, jednocześnie grając kawałki Van Halen w nocnych barach”.

Kip Winger zdobył olbrzymie muzyczne doświadczenie przez ostatnich 25 lat. Nagrał 9 albumów zespołu Winger, 4 płyty solowe, występował jako wokalista z Alan Parson Live i muzyk grając z takimi gigantami, jak Alice Cooper, Mark Farner, Roger Daltrey, Neal Schon, czy Bob Dylan. Classic Rock Magazine nazwał go „jednym z najbardziej utalentowanych kompozytorów i aranżerów muzyki rockowej” i chwalił jego „parcie do eksperymentowania”.

Kip Winger wystąpi w bocheńskim Kinie Regis 21 września, w ramach swojej akustycznej solowej trasy. Będzie to jego pierwszy i wyłączny koncert w Polsce. Artysta wykona akustyczne wersje największych przebojów zespołu Winger oraz swoich solowych utworów. Wieczór otworzy bocheńskie akustyczne duo PiS, czyli Robert Mastalerz (voc.) i Piotr Lekki (git.).

Bilety dostępne są w ramach sieci Ticketpro.pl oraz w kasie Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

Organizatorami są Kubicki Entertainment i PiS (Piotr i Sierściu) oraz Miejski Dom Kultury w Bochni.

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2