AGRESSIVA 69 - BERLIN. SYMFONIA WIELKIEGO MIASTA - seans z muzyką na żywo - 15.12.2016

DKF Maciste / Kino Regis zapraszają  (15.12.2016, godz. 19.00) na specjalny pokaz awangardowego filmu Walthera Ruttmanna "Berlin. Symfonia wielkiego miasta" z muzyką na żywo w wykonaniu najbardziej znanego polskiego zespołu  nurtu rocka industrialnego - AGRESSIVA 69.

"Berlin. Symfonia wielkiego miasta"  - to awangardowy film z 1927 roku ukazujący jeden dzień funkcjonowania niemieckiej stolicy. Stanowi  - obok takich filmów jak: "Paryż śpi" (1924), "Most" (1928),"Człowiek z kamerą" (1929) -  jeden z najznakomitszych przykładów gatunku określanego jako "symfonia miejska".
"Symfonie miejskie" to dokumentalne i często eksperymentalne filmy ukazujące rytm życia wielkich miast. Najcześciej pojawia się w nich zachwyt nad industrializacją, celebracja nowoczesności i estetyzacja techniki. Za pierszy film tego gatunku uznaje się obraz "Manhatta" z 1921 roku w reżyserii Paula Stranda i Charlesa Sheelera.

 

AGRESSIVA 69 - to prekursorzy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół rockowo industrialny. Grupa została założona w 1987 przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka. Ich pierwszy album, „Deus Ex Machina” został wydany w 1992 roku przez SPV Poland. Był czymś zupełnie nowym na polskim rynku muzycznym, a Agressiva nie musiała długo czekać na zainteresowanie. Występowała na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The Mission, Front 242, Marc Almond, Alphaville i innymi. Takie osobowości jak Martin Atkins (legendarny perkusita PIL, Killing Joke, Nine Inch Nails, Pigface) czy Wayne Hussey (The Mission, Sisters of Mercy) wzięły udział w nagraniach wydanego w 2005 roku albumu “In”, uznawanego za najlepszy jak do tej pory album Agressivy.
Grupa została także wielokrotnie doceniona przez polską branżę muzyczną. Klip do “Situations” był nominowany aż w 6 kategoriach na Yach Film Festival w 2003 roku i został nagrodzony nagrodą Grand Prix oraz w kategorii “animacja roku”. “Hammered by the Gods” został ogłoszony najlepszym industrialnym albumem roku 2004, a “2.47” był nominowany do Fryderyka w kategorii najlepszy album techno.
W listopadzie 2011 Agressiva 69 wydała płytę pt.Republika 69 z coverami legendarnej Republiki .Płyta ta została nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii Album roku – Muzyka alternatywna . W styczniu tego roku zespół wydał kolejne, wyjątkowe wydawnictwo – „UMMMET”, będące artystyczną wizją tak ambientowej jak i industrialnej muzyki. Agressiva 69 pozostaje jedyną w Polsce grupą grającą tego rodzaju muzykę. I choć trudno jednoznacznie zdefiniować rodzaj muzyki jaki wykonują, Agressiva nigdy nie zapomina o swoich korzeniach.
Obecnie grupę tworzą: Tomek Grochola, Jacek Tokarczyk, Robert Tuta i Filip Mozul.


------------------
BERLIN. SYMFONIA WIELKIEGO MIASTA (1927)
Gatunek: symfonia miejska / dokumentalny / niemy
15 grudnia /czwartek/ 2016, godz. 19.00
Kino Regis, ul. Regis 1
bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
Zrealizowano przy wsparciu PISF

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2