"4xAzja" - "SŁUŻĄCA" - zmysłowa intryga twórcy „Oldboya” w DKF Maciste.

1-go grudnia DKF Maciste zaprasza na ostatni odcinek cyklu "4xAzja". Finalne spotaknie z azjatycką filmografią będzie okazją do obejrzenia ostatniego dzieła wybitnego koreańskiego reżysera Park Chan-wooka (m.in. "Pragnienie", "Jestem cyborgiem i to jest OK", "Pani Zemsta", "Oldboy"). Park Chan-wook stworzył porażające wizualnie i trzymające do końca w napięciu widowisko, w którym nic nie jest tym, czym się początkowo wydaje. Służąca podbiła serca widowni tegorocznego festiwalu w Cannes, gdzie film miał swoją światową premierę.

Prelekcję przed spotkaniem przeprowadzi Jagoda Murczyńska.

Służąca to przewrotny thriller i zarazem zmysłowy romans oparty na bestsellerowej powieści Sarah Waters pt. „Złodziejka”.

Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. Służąca to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.

Głos prasy:

Mądry, podniecający, aż do przesady zmysłowy. /Variety/

Prawie każdy kadr i scena zaskakują. /Collider/

Park Chan-wook zbudował na ekranie elegancką, szkatułkową opowieść z drobiazgową konstrukcją. Intryga goni intrygę, tajemnica przykrywa inną tajemnicę, błahe szczegóły okazują się mieć nieprzeciętne znaczenie, a niewinne postacie - drugie oblicze. /Stopklatka.pl/

------------------

SŁUŻĄCA (2016)

Gatunek: dramat

1grudnia /czwartek/ 2016, godz. 19.00

Kino Regis, ul. Regis 1

bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u

Zrealizowano przy wsparciu PISF

 

Nasi partnerzy

  • Logo 1
  • Logo 3
  • Logo 4
  • Logo 5
  • Logo 6
  • werner
  • Logo 2